„Vyměnili trenéra, převzal je Jirka Jarošík. To dodá každému týmu nový impulz,“ upozornil jeden z plzeňských asistentů Pavel Horváth, který sám v Teplicích působil v letech 2002 až 2004 jako hráč. Teď se může těšit na někdejšího parťáka Jana Rezka, kterého nový kouč vytáhl z třetiligové rezervy.

„Máme hodně zraněných, situace v týmu není jednoduchá. Tak jsem už předchozímu trenérovi říkal, že jsem připravený zaskočit. Nechtěl jsem z toho jen tak utéct,“ popisoval Jan Rezek.

„V Teplicích jsem dostal svoji první ligovou šanci. Tomu klubu hodně dlužím,“ doplnil zkušený útočník.

Na Slovácku dokonce po čtvrthodině hry otevřel skóre, ale to Teplicím na body nestačilo, nakonec padly 2:3.

„Takže ten gól byl k ničemu,“ litoval Rezek porážky.

I proto teď očekává Pavel Horváth změny v teplické sestavě. „Uvidíme, jak to postaví a hlavně jaký herní styl zvolí,“ přemýšlel nahlas plzeňský asistent. „Byť nový kouč říkal, že budou hrát odvážně a presovat, tak na Slovácku to měly Teplice hodně zhuštěně a soupeři nechtěly dát prostor ke hře,“ vypozoroval Horváth z premiéry Jarošíka v první české lize.

Teď ho čeká tedy druhý zápas, první před domácím publikem Na Stínadlech, kde se začíná zítra v 16 hodin.

Plzeňská Viktorie jde i po reprezentační přestávce do boje jako lídr ligové tabulky.

„Ano, byli jsme výsledkově úspěšní, ale všichni vnímáme, že hra nebyla úplně ideální. My chceme, aby náš fotbal fanoušky bavil,“ naznačil Pavel Horváth s tím, že se v pauze věnovali zlepšení kombinace, byť jim chybělo hned několik reprezentantů.

V českém nároďáku byli brankář Jindřich Staněk, obránce Jan Havel a záložník Jan Kopic, který jako jediný z nich nastoupil na posledních deset minut proti Bělorusku. Za jednadvacítku proti Kosovu si zahrál Pavel Šulc a záložník Joel Kayamba reprezentoval Demokratickou republiku Kongo proti Madagaskaru. Teď už jsou pár dní všichni v Plzni a odhodlaní přispět k úspěchu viktoriánů v Teplicích.

„Chceme, aby se kluci na hřišti cítili lépe a nebylo to jen vydřené vítězství, ale aby tam bylo i více fotbalovosti,“ říkal Pavel Horváth před cestou do Teplic. „Soustředíme se na vlastní výkon, chceme přivézt tři body,“ dodal odhodlaně.

Nutně bodovat potřebují i Teplice. „První zápas nám leccos ukázal. Příště určitě přijdou změny v sestavě,“ prohlásil Jiří Jarošík po porážce na Slovácku. V reprezentační pauze plánoval, že tým víc pozná, natrénuje standardky, zapracuje na kombinaci, zlepší defenzivu.

Nakolik se mu to povedlo, ukáže až nedělní zápas s plzeňskou Viktorií.