To je v posledních sezonách jev nevídaný, že by tým z Bazalů, který ale teď hraje domácí zápasy ve Vítkovicích, byl před viktoriány.

Bude to platit i po víkendovém zápase?

V rukou, resp. spíš v nohách to budou mít sami plzeňští fotbalisté, kteří se budou jistě chtít v poločase letošního ligového ročníku posunout do vyšších pater tabulky.

Minule proti Pardubicím konečně uťali dlouhý střelecký půst. A nováčka nejvyšší soutěže udolali díky dvěma brankám v závěru 2:0.

„Myslím, že to pro všechny byla veliká úleva,“ uznal 23letý útočník Lukáš Matějka, který po návratu z hostování v Českých Budějovicích naskočil jako střídající hráč i do druhého utkání.

Jakub Šindelář nastřílel Brnu čtyři góly a po Milanu Škvařilovi byl druhým nejlepším střelcem Talent týmu Plzeňského kraje v utkání proti Jihomoravanům.  
Šindelář: Útočnou hru musíme výrazně zlepšit. 23 gólů příště stačit nebude

„Mám z toho velkou radost, užil jsem si to. A hlavně jsem rád, že jsme utkání zvládli a získali důležité tři body,“ pokračoval odchovanec plzeňské Viktorie.

Teď věří, že body na její konto přibudou.

„Doufám, že tyhle tři body získané s Pardubicemi pro nás budou psychickou vzpruhou, že to teď nastartujeme a pojedeme dál,“ přál si Lukáš Matějka.

Ale teď čeká plzeňské fotbalisty těžká šichta na hřišti ostravského Baníku, kde to nikdo nemá jednoduché.

Naposledy se o tom přesvědčil ve středeční dohrávce 9. ligového kola Liberec, o jeho porážce rozhodl útočník Tomáš Zajíc brankou už v páté minutě zápasu.