„Zápasy proti nováčkům jsou vždy ošidné. Zvlášť doma se chtějí vytáhnout,“ upozornil na klubovém webu plzeňský trenér Pavel Vrba.

Budějovice jsou v tabulce s osmi body na 14. místě, jen o bod před posledními dvěma týmy Opavou a Karvinou.

„Doma udělají všechno pro to, aby bodový zisk navýšily. I když zatím doplácejí na nováčkovskou daň, určitě jsou pro ligu přínosem a patří do ní,“ doplnil kouč Viktorie.

Před pěti lety, když se oba celky utkaly naposledy v nejvyšší soutěži, u toho však nebyl. Viktoriáni vyhráli venku 4:0, ale i tak po tomto utkání skončil trenér Dušan Uhrin, doma pak už pod Miroslavem Koubkem vyhráli v únoru dokonce 6:0.

V červenci 2018 se pak utkaly oba celky ještě v přípravě, v Přešticích vyhrál tým Pavla Vrby 4:3.

Jenže teď čeká plzeňské fotbalisty jiný soupeř – odhodlanější. České Budějovice se vrátily mezi elitu a chtějí, aby to tak bylo natrvalo. Nasvědčují o tom i letní nákupy, přišli ofenzivní fotbalisté Rabušic či Delarge, zadní řady naopak vyztužil odchovanec klubu Sivok.

„Budějovice tím posilováním dokazují, že chtějí hrát v lize důstojnou roli. Získali zajímavé a kvalitní hráče,“ pochválil Dynamo plzeňský kouč Pavel Vrba.

Sivok ale bude dnes chybět, protože minule v Ostravě byl vyloučen. Vykartováni jsou i Novák a Čavoš, nastoupit kvůli dohodě klubů nemůže ani Ekpai, jenž na jihu Čech hostuje z Plzně.

Ani viktoriáni nebudou v Českých Budějovicích kompletní; podobně jako Sivok je na tom Hejda, zraněný je Čermák. Naopak s týmem už trénují Kayamba i Hubník, ale jejich nasazení je nejisté.

„Měli delší pauzu. Uvidíme, jestli je nominujeme k zápasu už teď,“ nechtěl nic prozradit trenér Vrba.

Zvládnou jeho svěřenci zápas na hřišti nováčka?