Před utkáním se odehrála malá slavnost, dva fotbalisté domácí Viktorie převzali z rukou generálního ředitele Adolfa Šádka a sportovního manažera Daniela Kolář dresy na památku svých jubileí. Útočník Tomáš Chorý odehrál proti Karviné 200. ligový zápas a kapitán Lukáš Hejda nastoupil proti Fiorentině v Konferenční lize dokonce ke 350. utkání za plzeňskou Viktorii

Samotný mač s Teplicemi zprvu moc zajímavého nenabídl. V první půli stála za zmínku snad jen žlutá karta pro teplického kapitána Marečka ve 21. minutě. Viktoriáni se sice víc tlačili před branku hostů, ale chyběl tomu větší drajv i moment překvapení. Ale nakonec z toho byla jasná výhra viktoriánů 3:0, kteří si tak pojistili třetí místo ve FORTUNA:LIZE i 3. předkolo Evropské ligy.

Ale nejdůležitější zápas sezony viktoriány teprve čeká, 22. května od 18 hodin přijede do Doosan Areny k finále MOL Cupu pražská Sparta. „Vrcholem sezony je teď pro nás finále poháru. Ale nechceme se upínat jenom k němu a stavět ligu na vedlejší kolej, to si nemůžeme dovolit. Musíme k němu dokráčet dobrými výkony v lize,“ reagoval plzeňský trenér Miroslav Koubek po vítězném utkání s Teplicemi na jeden z dotazů novinářů.

Řešila se také jeho další budoucnost v plzeňské Viktorii, odpověď si vzal na svoje bedra samotný kouč.„Držme se slov pana Šádka (generální ředitel Viktorie Plzeň – pozn. aut.), který řekl, že po 30. kole se tyhle věci dořeší,“ začal 72letý trenér.„Nemá cenu si nic nalhávat, první kontakty už proběhly, ale podepsáno nic není. K rezultátu dojde až teď. Myslím, že už to dlouho trvat nebude,“ pohlédl Miroslav Koubek s úsměvem na rtu do tiskového sálu plzeňské Doosan Areny.„V nejbližších dnech bude rozhodnuto,“ potvrdil trenérova slova o chvilku později tiskový mluvčí klubu.

Ale zpátky k utkání s Teplicemi. Nástup do druhé půle se viktoriánům náramně povedl, kapitán Kalvach vyslal po pravé straně kolmici na Šulce, který posadil svůj centr přímo na hlavu Chorého a plzeňský dlouhán se v takových situacích nemýlí – 1:0.

I druhý plzeňský gól padl po podobné akci. Jen s tím rozdílem, že únik Šulce po pravé straně zakončoval k velké radosti publika střídající Vydra – 2:0. Ještě dlouho poté skandoval kotel jeho jméno, útočník se zkušenostmi z anglické ligy se v lize trefil poprvé od loňského prosince, kdy v Olomouci střelou do prázdné branky v nastaveném čase zvyšoval na 3:1.

Další moment ocenili plzeňští fanoušci v 73. minutě, kdy se na trávník vrátil po vleklém zranění slovenský rychlík Jirka. Ten naskočil poprvé od únorového zápasu v Ostravě. Právě Baník už byl jediným celkem, který mohl Viktorii sesadit z třetí příčky, ale protože v neděli doma neudržel s Libercem vedení 2:0 a jen remizoval 2:2, mají v Plzni jistotu.

Pohodové vítězství Viktorie pečetil sedm minut před svým druhým gólem Chorý – 3:0. A když byl plzeňský útočník o chvilku později střídán, doprovázel ho ze hřiště mohutný potlesk z ochozů Doosan Areny, kde bylo téměř devět tisíc diváků.

Viktoria Plzeň – FK Teplice 3:0