Viktoriáni nasázeli soupeři čtyři góly už v první půli, po přestávce přidali další tři, navzdory tomu, že kouč Adrian Guľa poslal postupně na hřiště pět střídajících hráčů.

„Je mi stydno, že to musím říct, ale už ve 25. minutě jsem věděl, že je rozhodnuto,“ hlesl po utkání boleslavský kouč Jozef Weber. Přitom jeho tým ve středu doma trápil vedoucí Slavii a prohrál 0:1.

Jenže teď v Plzni byl bez šance, domácí Viktoria atakovala svoji rekordní ligovou výhru. Na začátku první mistrovské sezony porazila 21. září 2010 doma Ústí nad Labem 7:0. Jeden gól dal tehdy Limberský, který tentokrát společně s dalším zkušeným bekem Řezníkem v sestavě kvůli kartám chyběl.

I tak ale viktoriáni Mladou Boleslav přejeli. Stav 7:0 byl i v sobotu, jenže rekord zmařil „penaltový“ zákrok na Fulneka, Jiří Klíma se z pokutového kopu nemýlil a připravil Hrušku o čisté konto.

„Trošku to mrzí, ale při takové výhře to nezabolelo až tolik. Nebudu se k tomu nijak vracet,“ říkal trenér Adrian Guľa. Jinak byl spokojený.

„Výsledek hovoří za vše. Kluci šlapali celý zápas a odměnou pro ně i fanoušky je vynikající vítězství po perfektním výkonu,“ těšilo slovenského trenéra.

„Klukům fotbal chutná. Hráli jednoduše, rychle, v pohybu, týmově, kompaktně a silně v defenzivní činnosti, což je důležité,“ vypočítával, proč se jeho týmu dařilo.

A pak je tady ještě jedna věc, hráči nepolevili, ani když hodně vedli. „Celý zápas jsme nedali nohu z plynu. To je velmi podstatné, proti zápasu na Spartě jsme zápas ještě vyšperkovali,“ dodal Guľa.

Pod jeho vedením vyhráli viktoriáni na jaře všech šest ligových zápasů, při celkovém skóre 19:3. A k tomu ještě postoupili do semifinále domácího poháru MOL Cup.

„To všechno je úžasné, ale my už myslíme na další zápas, který nás čeká ve středu,“ doplnil Adrian Guľa.

Naneštěstí pro jeho družinu se zdá, že se po nucené pauze chytla i vedoucí Slavia. V sobotu večer zvedla Plzní hozenou rukavici a rozprášila v Edenu třetí Jablonec 5:0.

Dál vede ligu o osm bodůa v neděli hostí v souboji nejlepších celků právě Viktorii. Jenže ještě předtím čeká oba rivaly náročný zápas venku. Plzeň jede ve středu do Ostravy k souboji s Baníkem. Lídr tabulky se představí o den dříve v Příbrami.