„Jsme tady deset dnů, sehrajeme tři zápasy, první už ve čtvrtek,“ připomněl jeden z jeho asistentů Jan Trousil utkání s maďarským Ferencvarosem. „Pak ještě potrénujeme a čekají nás další dva zápasy, takže bude dostatek prostoru, abychom všechno vypilovali,“ doplnil asistent Viktorie.

Zdroj: Youtube

Ve čtvrtek nastoupí od 15.30 hodin přímo na stadionku v Benidormu, kde se bude hrát z rozhodnutí místních úřadů bez přítomnosti diváků, proti 34násobným šampionům Maďarska.

Ferencvaros má v přípravě za sebou dva zápasy, ještě doma porazil jiný maďarský celek Mezökövesd 1:0 a už ve Španělsku si poradil minulý týden i s polským Piastem Gliwice (2:1).

Lukáš Červ by mohl být ve středu zálohy plzeňské Viktorie konkurencí i pro klubovou stálici Lukáše Kalvacha.
Jak se jeví posily Viktorie? Jedna z nich zatlačí i na Kalvacha

O branky svého nového celku se postaral bosenský záložník Stjepan Lončar, který je viktoriánům dobře známý. Na podzim totiž hostoval v kazašské Astaně, s níž se střetli ve skupině Evropské konferenční ligy.

Českým fanouškům bude v sestavě maďarského šampiona povědomé i jméno jeho krajana Eldara Civiče, který do Ferencvarose přišel před pěti lety z pražské Sparty, předtím hrál i v mládežnických týmech Slovácka.

Naopak nigerijský forvard Fortune Bassey, který se do Ferencvarose vrátil, když se v Plzni ještě za trenéra Bílka neprosadil, teď hostuje v izraelském Petah Tikva.

Ve stejný den jako s plzeňskou Viktorií se druhá parta fotbalistů maďarského týmu střetne od 12 hodin s ukrajinským Krivbasem Krivij Rog. Ten pak mimochodem prověří v neděli i tým trenéra Miroslava Koubka.

Milan Havel při tréninku ještě v plzeňské zimě, teď už si užívá teplo v Benidormu.
POHLEDNICE: Parťák Chorý mně do psaní ani moc nekecá, smál se Havel

V generálce na jarní soutěžní boje nastoupí ve čtvrtek 1. února viktoriáni v poslední den španělského soustředění proti dánskému Aarhus AGF. Ten předtím ještě hraje teď v sobotu s FC Kodaň.