„Je tady velká konkurence. Na mém postu je nás snad pět na dvě místa. Ale na to jsem moc nekoukal, jsem rád, že jsem v Plzni,“ prohlásil Matěj Valenta, jenž naposledy hostoval v dresu Slovácka. Teď bude chtít na dobrou formu z podzimu navázat v dresu plzeňské Viktorie. „Je na mně, jak se s tím popasuju,“ pokračoval talentovaný záložník, který se v pondělí dostavil do tréninkové areálu v Luční ulici mezi posledními.

Zdroj: Deník/Zdeněk Soukup

Fotbalisté, kteří už v Plzni působí delší dobu, vyrazili z Doosan Areny na kolech. Stejně jako 72letý trenér Miroslav Koubek. Neodradil je ani šestistupňový mráz. „To už je taková klasika na startu přípravy,“ trpce se pousmál Lukáš Kalvach, když později přišel na tiskovou konferenci.

Na ní vyhlásil, že se plzeňská Viktoria pokusí vyhrát letošní ročník MOL Cupu. „Říká se, že je to nejkratší cesta do Evropy,“ řekl Kalvach.

Matěj Valenta v dresu Viktorie Plzeň
Valenta byl s Viktorkou na Lize mistrů v Barceloně, teď oblékne její dres

Ve FORTUNA:LIZE bude podle trenéra Miroslava Koubka stěžejní udržet současnou třetí příčku. „A věřím, že jsme poslední slovo neřekli ani v pohárové Evropě,“ připomněl trenér Miroslav Koubek, že jeho tým čeká na los osmifinále Konferenční ligy (23. února).