„Je to důkaz, že máme skvělé fanoušky,“ těšilo Jana Trousila, jednoho z asistentů trenéra Miroslava Koubka.

Už při dopolední prohlídce města byla často slyšet čeština, lidé si před fotbalem vyrazili prohlédnout památky. Stejně jako Zlatý slavík Marek Ztracený, jeden z nejznámějších fanoušků plzeňského klubu, který se procházel po věhlasném mostu Ponte Vechio.

V jedné z restaurací přímo v centru města jste zase mohli narazit na Martinu Jindrovou, také zápasnice MMA je věrnou fanynkou Viktorie. Ale na náměstí před dómem Santa Maria del Fiore se srocovali i skalní příznivci.

Plzeňský trenér Miroslav Koubek pohodlně usedl do křesla v barvách Fiorentiny a odpovídal na dotazy českých i italských novinářů.
Ještě nemáme dokončenou práci, prohlásil po příletu do Itálie trenér Viktorie

Mnozí z nich jeli celou noc, aby byli u toho, až budou jejich miláčci hrát o vytoužený postup. Nezastavilo je ani sněžení v brennerském průsmyku. Někteří s sebou vzali drahé polovičky, Florencie přímo vybízí k romantickým procházkám. Třeba podél řeky Arno přes slavný most Ponte Vecchio až do centra města, které je označována za metropoli Toskánska. „Tohle jsme si nemohli nechat ujít, když Viktorka hraje o takhle historický úspěch,“ prohlásil Petr z Plzně, když stoupal na Piazzalle Michalengelo odkud je nádherný výhled na Florencii.

Památek bylo k vidění dost. Ale zpátky k fotbalu, který byl ve čtvrtek tím hlavním důvodem nájezdu Plzeňáků do města, považovaného za kolébku renesance. Po čtvrté hodině odpolední se také fanoušci Viktorie vydali společně z Piazza Independenza na Stadio Artemio Franchi, kde sehrála česká reprezentace dva zápasy mistrovství světa 1990. Byl u toho třeba jejich někdejší kouč Michal Bílek.

„Byl to nevšední zážitek. Bylo krátce po sametové revoluci a poprvé nás mohli do zahraničí vyrazit podpořit fanoušci,“ vzpomínal před časem Michal Bílek v rozhovoru pro Deník.