Bylo jich zhruba pět stovek, většinas autobusovými zájezdy. Ale řada věrných viktoriánů vyrazila do téměř 900 kilometrů vzdáleného městau hranic s Francií sama, ať už letadlem nebo po vlastní ose. „Jejich podpory si moc vážíme,“ vzkázal jim záložník Lukáš Kalvach.

A fanoušci zase rádi přijeli klub podpořit, vždyť i oni reprezentují Viktorii v Evropě a dokáží tomu leccos obětovat.

Většina z nich vyrazilaz Plzně ve středu na noc, včera dopoledne už se tedy probouzeli pod vrcholky Alp.

Na předzápasovém tréninku fotbalistů Viktorie Plzeň panovala dobrá nálada.
Koubek: Čtvrtfinále je pro všechny v klubu lákadlo, ale i pro Servette

Jedním z nich byl i 57letý Vladimír z Vejprnic, který vyrazil společně s kamarádem Karlem autobusem.

„Většinou jezdíme s partou autem, byli jsme takhle třeba v Miláně nebo Lyonu. Ale tentokrát to nějak nevyšlo, tak jsme vyjeli jen ve dvou,“ říkal, když usedl ke sklenicis pivem v pizzerii hned vedle stadionu. A nebyli zdaleka jediní. Na promenádě u Ženevského jezera, odkud je vidět Mont Blanc, bylo už dopoledne plzeňských fanoušků plno.

Ti nejodvážnější se vydali na okružní cestu lodí. Další usedli v okolních kavárnách, aby nabrali síly na večerní mač. Byl mezi nimi i legendární Luboš Vyčichlo, alias Suomi, jenž jezdí za Viktorkou skoro padesát let.

Společně si pak dali sraz v Park Baud-Bovy, aby po páté odpoledne vyrazili asi na tříkilometrový pochod ke stadionu. Tam byla nejen pro ně připravena unikátní fanzóna před klubem Village du soir, přímo před sektorem hostů. Pivo i jiný alkohol tekl proudem, pekly se klobásy a byloi další občerstvení. Nechyběl ani místní DJ a jeho hudební produkce. „Pojali to tady opravdu ve velkém,“ zahlásil další z plzeňských příznivců František, ale při pohledu na ceny u stánků, kde stálo čepované pivo osm švýcarských franků (cca 200 Kč) zamířil zpátky do autobusu.

Dal si plechovku Prazdroje, za českých padesát…

Asi jako správný plzeňský patriot.