Vytrhané sedačky a zdemolované protipožární dveře. Tak vypadal ve Štruncových sadech sektor pro hosty po návštěvě fanoušků Slavie. Ti navíc použili pyrotechniku a pokusili se založit požár. Spoušť na stadionu Viktoria zdokumentovala a fotky zveřejnila jako důkaz na svém webu.

Eduardo Santos vidí červenou kartu
Trojský kůň ve Slavii? Santos si vyslechl rýpanec, obrana bez Holeše nefunguje

„Na základě těchto nezpochybnitelných důkazů se klub rozhodl podat trestní oznámení na neznámého pachatele za způsobení škody přesahující 200 tisíc korun, aby bylo možné následně vymáhat uhrazení vzniklých škod,“ uvedl plzeňský klub.

„Hned na úvod nedělního večera bylo nutné řešit incident, kdy se hostující fanoušci pokusili prorazit protipožární dveře, kterými by se dostali do sektorů určených pro domácí příznivce. Rychlou reakcí pořadatelské služby se tomuto podařilo zabránit,“ popsala jeden z incidentů Viktoria.

O poločasové přestávce málem došlo na policejní zásah proti hostujícím fanouškům. „Byli informováni o chystaném ni o cíleném podpálení celého sektoru, neboť fanoušci hostů v něm shromažďovali a rozmisťovali role toaletního papíru a následně je a další hořlavé materiály opravdu začali zapalovat. Vzhledem k tomu, že navíc docházelo k dalšímu vytrhávání sedaček a házení matic, šroubů a dalšího spojovacího materiálu do ostatních sektorů, zvažovala policie zásah. Vznikla vážná situace a hrozilo vážné ohrožení zdraví návštěvníků a poničení stadionu.“

Slávisté, do naha. Dvojí metr nepatří na fotbal, Plzeň by měl stihnout trest

K zásahu nedošlo jen díky rychlé reakci a zásahu hasičů. „Pořadatelská služba byla následně nucena přesazovat fanoušky Viktorie včetně rodin s dětmi do jiných sektorů a částí stadionu, aby je dokázala ochránit a nedošlo k vážnému zranění a nebyli například poléváni kelímky s pivem a močí,“ uvedl Viktoria.

„Fanoušci hostujících klubů jsou u nás vždy vítáni, samozřejmě za předpokladu, že se chovají slušně. V drtivé většině případů pak přispívají ke správné fotbalové atmosféře na našem stadionu. Nedělní chování fanoušků hostujícího klubu však mezi tyto případy rozhodně nepatřilo,“ uzavřela Plzeň.