Dweh si to však alespoň částečně odčinil, když ve 27. minutě poslal svůj tým do vedení. Na hranici šestnáctky si po trestném kopu Kalvacha odstavil obránce a technickou střelou k tyči nedal brankáři Pardubic šanci – 2:1.

„Jsem hlavně rád, že jsem pomohl týmu k dalšímu vítězství,“ říkal pak 21letý reprezentant Libérie, jenž si nedávno zahrál za národní tým proti Ghaně.

Zdroj: Youtube

Do Plzně přišel až v průběhu letní přípravy jako náhrada za zraněného Čiháka a téměř okamžitě si vybojoval místo v základní sestavě.

Teď se tedy dočkal i první vstřelené branky.

Vítězství nad Pardubicemi bylo rekordní, dvanácté v řadě, což je klubový rekord. Co pro vás osobně znamená pokoření této mety?

Pro mě je velká čest, že můžu být součástí tohoto týmu, který teď překonal rekord. Jsem rád, že můžu hrát s Plzní velký fotbal, je to moje první zkušenost v tak velkém klubu jako je Viktorka. Jsem hrdý na to, že můžu být součástí takového klubu.

A jak se cítíte po zápase, ve kterém jste vstřelil první gól v dresu Viktorie Plzeň?Je to něco neskutečného, dlouho jsem na to čekal. Jsem rád, že jsem pomohl týmu, cítím se výborně.

Máte představu kolik vás bude premiérový gól stát do klubové kasy?
(usměje se) To zůstane v kabině.

Fotbalisté Viktorie Plzeň se radují z druhého gólu proti Pardubicím, jeho autorem byl Sampson Dweh.
Dejte jim bůra? Ne, Pardubice odjely s půltuctem branek

Příští týden hrajete na Spartě, což je jeden z nejlepších týmů v Česku. Jste i na tohle připravený?Samozřejmě, bude to pro nás velký zápas, budeme chtít na Spartě uspět. Jako tým teď fungujeme, jsme připravení. Je snem každého fotbalisty hrát takové zápasy.