„Není to žádné klišé, ve hře bude šest bodů. Jako pokaždé, když se utkají sousedi v tabulce,“ říkal Deníku ofenzivní záložník Aleš Čermák.

Jablonec prohrál jediné z posledních šesti kol.

A na bodový zisk pomýšlí i v plzeňské Doosan Areně.

„Nechceme být v Plzni za outsidery, chceme se poprat o dobrý výsledek,“ prohlásil jablonecký kouč Petr Rada. A připomněl poslední zápas, který v květnu Jablonec ztratil až v závěru.

„Ještě asi osm minut před koncem jsme vedli 1:0, pak jsme zkolabovali a dostali jsme dvě branky. Ale odehráli jsme tam hodně dobré utkání,“ připomněl trenér Jablonce pro klubový web.

„Teď to bude něco jiného. My máme hodně změn, Plzni taky přišli někteří noví hráči,“ dodal Rada.

Jeho plzeňský protějšek uznává vysokou kvalitu pondělního soupeře. „Jablonec vždycky patřil k těm mužstvům, která byla na špičce ligy a hrála o poháry,“ říkal kouč Pavel Vrba v rozhovoru na webu Viktorie.

„Mají dobře poskládaný tým, kvalitního trenéra, patří k top týmům v Česku a nás čeká těžká zkouška. Současná třetí příčka jen svědčí o obrovské kvalitě,“ doplnil Vrba.

„Doufám, že dáme víc branek než soupeř a navážeme na předchozí vítězná utkání,“ přál si kouč Viktorie. „Ale uznávám kvality soupeře,“ dodal Pavel Vrba.

Zápas má dnes v Doosan Areně výkop v 18 hodin.