A zápas to bude zvlášť zajímavý pro Marka Bakoše, který v Liberci ještě jako hráč strávil jeden a půl sezony a poté, co se vrátil do Plzně, ukončil v létě aktivní kariéru a posunul se do pozice asistenta Pavla Vrby.

Ligovou premiéru si odbyl před týdnem doma proti Olomouci, ale i v Liberci to pro něho jistě bude speciální.

„Mám tam známé. Sice se vyměnili trenéři, ale je tam kopa hráčů, kteří tam se mnou hráli. Velmi dobře znám i lidi z realizačního týmu. Do Liberce se těším a doufám, že budu spokojený, i když z něho budeme odjíždět,“ uvedl v rozhovoru pro klubový web Marek Bakoš.

V Liberci nebylo v létě oproti předchozím sezonám až tolik změn. Ale zato přišly na důležitým postech. Do Sparty přestoupil kanonýr Kozák a trenér Hoftych vystřídal na lavičce slovenského kouče Hornyáka.

„Já Liberec sleduji pořád. Nový kouč přinesl do hry Slovanu nějaké jiné věci, i když se kádr moc nezměnil, a ta kostra tam zůstala, je to oživení,“ vypozoroval 36letý slovenský kouč.

Do sezony vstoupil Liberec excelentně, vyhrál 2:1 v Ostravě, když otáčel nepříznivý vývoj skóre a tři body mu zajistil v nastaveném čase Potočný, který nastoupil na hrotu místo Kozáka. „Potvrdili tak, že se jim na Baník daří. I za mého působení tam jsme přivezli z Ostravy body,“ vzpomněl si Marek Bakoš.

I plzeňští fotbalisté mají s Libercem poměrně čerstvou zkušenost, v předposledním kole nadstavby minulého soutěžního ročníku tam vyhráli 2:0. „My se budeme snažit, abychom tam uspěli i tentokrát. Ale nebude to jednoduché, Liberec má silné mužstvo. Navíc je tam specifické prostředí,“ dodal Vrbův asistent.

Ve čtvrtek si ještě viktoriáni zatrénovali v domácí Doosan Areně a pak vyrazili pod Ještěd. Tam je dnes čeká pořádně ostrý test. A ten je před úvodním zápasem 2. předkola Ligy mistrů, které se hraje v Plzni v úterý 23. července od 19 hodin, potřeba.