Po dvou remízách v české lize zabrali a v minulém kole doma porazili Olomouc 2:0. Dnes večer by fotbalisté Viktorie Plzeň chtěli přidat další výhru, ale ve Zlíně to nebudou mít ani trochu snadné. „Zlín je překvapením podzimu. Zatímco minulá sezona, kdy hrál domácí soutěž i Evropskou ligu, byla pro něj složitější, novou sezonu odstartoval velice dobře a pohybuje se v první šestce. Ve Zlíně se na podzim nevyhrává, čekáme těžký a po všech stránkách náročný zápas. Bude to pro nás velká zkouška před závěrem podzimu,“ říká kouč Viktorie Plzeň Pavel Vrba.

Západočeši se musí ve Zlíně vyrovnat nejen s cizím prostředím, ale i se zvýšenou motivací, se kterou soupeři proti Plzni v lize nastupují. „Stejně jako na Slavii či Spartu se soupeři v lize proti nám vyhecují. Už nás berou jinak než před několika lety. O to je to pro nás složitější a my se s tím musíme vyrovnat v každém zápase. Doufám, že se nám to podaří i tentokrát,“ přeje si plzeňský trenér.

Jenže uspět chce i Zlín. „Doma jsme v posledních zápasech s Karvinou, Spartou a Opavou předvedli dobré výkony. Věřím tomu, že na ně navážeme i s Plzní, kterou chceme potrápit,“ uvedl zlínský trenér Michal Bílek.

Pro Viktorii bude zápas ve Zlíně generálkou na středeční závěrečné utkání skupiny Ligy mistrů doma proti AS Řím. „Bylo by dobré, kdybychom ve Zlíně uspěli a naladili se na zápas s AS Řím,“ dodává Pavel Vrba, který včera oslavil pětapadesáté narozeniny. Dostane kouč od hráčů dodatečně dárek k narozeninám v podobě vítězství?