Lukáš Hejda a Tomáš Holeš tak dali fanouškům jasně najevo, že si přejí, aby skončila nenávist mezi oběma tábory. „Ať se bojuje jen na hřišti,“ vzkázal lídr plzeňské kabiny Lukáš Hejda.

„Nadávky soupeři a pokřiky na jeho fanoušky nám nijak nepomůžou,“ souhlasil s ním slávistický protějšek Tomáš Holeš, který usedl s Hejdou k jednomu stolu a společně odpovídali na dotazy pozvaných novinářů.

„Ano, je to velmi prestižní zápas. A já věřím, že oba fanouškovské tábory vytvoří na stadionu skvělou atmosféru. Přeju si, aby se na tribunách odehrálo vše v rovině fair play,“ dodal kapitán plzeňské Viktorie.

Utkání je už teď beznadějně vyprodané, o vstupenky byl enormní zájem, v Edenu se dá čekat opět elektrizující atmosféra, ale aktéři boje na fotbalovém trávníku si přejí, aby se tentokrát obešel zápas bez nenávistných reakcí. „Už žádné létající kelímky,“ prohlásil plzeňský stoper Hejda.

Zápas v Brně se stal Lukáši Kalvachovi osudným. Tady ještě živě diskutuje s rozhodčím, ale chvilku na to opouštěl hřiště se zraněným kotníkem.
Kalvach začíná trénovat, prozradil kouč Bílek. Pomůže viktoriánům už na Slavii?

On i kapitán Slavie si přejí, aby bylo utkání oslavou fotbalu po všech stránkách, ne jako poslední vzájemné souboje, zvláště ty v Edenu. Po zápase v Plzni si zase naposledy fanoušci sešívaných stěžovali, že museli při prohlídce v deštivém počasí vyzout i boty.

„Všichni koukáme na zahraniční ligy, kde se nic takového neděje. Nejsou tam žádné klece ani ploty, takže jsme rádi, že se oba kluby dohodly a zasadí se o zlepšení kultury na stadionech,“ doplnil lídr Slavie.

K původně plánovanému odstranění plotu v sektoru hostů ale zatím nedojde. „Jsou daná nějaká pravidla a i my je musíme dodržovat,“ vysvětloval Jaroslav Tvrdík, předseda představenstva Slavia Praha, který byl inciátorem celého setkání.

Velké zastání však našel i u majitele plzeňského klubu Adolfa Šádka. „Jsem rád, že došlo k jednoznačné shodě. Chceme, aby na tribunách a mezi fanoušky panovala dobrá atmosféra bez zbytečných excesů. Tento apel a výzvu budeme komunikovat i směrem k našim fanouškům,“ uvedl ve společném prohlášení Adolf Šádek.

Viktoria Plzeň – Sigma Olomouc 1:1
Další ztráta mistra. Gól Buchy na výhru s Olomoucí nestačil

„Chceme usilovat o to, aby fotbal byl nejsledovanější, nejrespektovanější a nejpopulárnější český sport. Musíme být schopni sebereflexe a pozitivně měnit fotbalovou kulturu,“ doplnil Jaroslav Tvrdík s tím, že jediné, na čem se s šéfem plzeňské Viktorie neshodli je přání ohledně výsledku sobotního šlágru. Oba samozřejmě chtějí, aby vyhrál jejich tým.