Průběžně druhá Viktoria Plzeň zakončí nadstavbovou část doma s Ostravou, předtím v neděli hraje v Liberci a ve středu ji v Doosan Areně čeká od 17.30 hodin prestižní duel se Spartou.

Po porážce na Slavii mají úřadující mistři z Plzně jasno.

Naději na obhajobu titulu udrží při životě už jen vítězství. A k tomu musí ještě Viktoria doufat, že o pět bodů lepší Slavia na prvním místě klopýtne.

„Slavia má sice tři kola před koncem velký náskok, ale ve hře je stále ještě devět bodů,“ připomněl trenér Pavel Vrba před duelem s dalším pražským S.

„Čeká nás znovu těžký soupeř. Na Slavii nám to výsledkově nevyšlo, ale věříme, že proti Spartě si spravíme trošku chuť,“ prohlásil zkušený lodivod Viktorie.

Také v předchozích dvou vzájemných střetnutích Plzně se Spartou vyhrávali domácí.

„Jarní porážka 0:4 na Spartě je pro nás ponaučením, na druhou stranu, na podzim jsme doma vyhráli zase my. Takže domácí prostředí hraje nějakou roli a doufám, že to tak bude i nyní,“ řekl Vrba, jehož celek ztratil v Doosan Areně během sezony jen dva body.

Mužstvo z Letné zaostává za Plzní o osm bodů a Viktorii by tak jakýkoliv zisk zajistil minimálně české stříbro. „Do každého zápasu jdeme s cílem vyhrát, a to platí i proti Spartě,“ zdůraznil Pavel Vrba. „Doufám, že lidi na zápas přijdou, zaplní stadion a poženou nás za vítězstvím,“ přál si kouč.

Jenže pozor!

Sparta pod vedením dočasného trenéra Michala Horňáka třikrát v řadě vyhrála a ani jednou neinkasovala. Naposledy Letenští doma jedním gólem sestřelili Liberec.

Na dnešní zápas se obzvlášť těší obránce Jakub Brabec, někdejší sparťan, kterého Viktoria ulovila letos v únoru před koncem přestupního termínu.

„Pokud nastoupím, tak to pro mě bude zvláštní. Proti Spartě bych hrál poprvé,“ připustil šestadvacetiletý zadák.

Na západ Čech přišel stoper s reprezentačními zkušenostmi z belgického Genku na hostování, když předtím půl sezony hostoval v tureckém Rizesportu.

A co od Sparty, kde fotbalově vyrostl a v lize odehrál pět sezon, očekává?

„Jsou asi lepší doma, ale i u soupeřů dokážou být nebezpeční. Jsme ale před Spartou a doma to chceme potvrdit,“ prohlásil Brabec. „Na Slavii ztrácíme pět bodů, ale pořád je o co hrát. Takže musíme věřit a bojovat až do konce,“ zdůraznil.

Fandi jako o život

Před středečním zápasem finále FORTUNA:LIGY se Spartou si Viktoria Plzeň připravila pro fanoušky speciální bonusový program.

Před stadionem bude přichystán Souboj chutí a fanoušci po jeho absolvování dostanou zdarma občerstvení v Pepsi Food Trucku.

Před utkáním zazní klubová hymna v podání operního zpěváka Daniela Kfelíře.

Během prvního poločasu se pak uskuteční akce Fandi jako o (život) pivo. Pivovar Gambrinus, partner Viktorky, se rozhodl poděkovat fanouškům a zároveň je vyburcovat k co největší podpoře týmu. Čím více budou fanoušci fandit, tím levnější pivo budou mít o poločase a ve druhé půli. Intenzita fandění bude měřena unikátním systémem.