V modro-červeném dresu Viktorie Plzeň nastoupí naposledy Roman Hubník. Muž, který je jako kapitán podepsán hned pod třemi plzeňskými tituly (2015, 2016, 2018). Do Plzně přišel tento nesmlouvavý stoper v září 2013, původně podepsal jen roční smlouvu, ale nakonec prožil na západě Čech sedm skvělých let.

Ale teď se rozhodl vrátit domů na Hanou, za synkem Patrikem. Proto se upsal na dva roky Olomouci.

Ale předtím si ještě jednou zahraje v barvách Viktorie, právě dnes proti Liberci.

Tedy proti týmu, na jehož hřišti měl 13. září 2013 viktoriánskou premiéru, když v závěru střídal zraněného Lukáše Hejdu, s nímž později vytvořil nekompromisní stoperskou dvojici.

Nyní se tedy Hubník s Plzní rozloučí a doufá, že to bude se vší parádou. „Moc se těším na poslední zápas. Věřím, že si to společně s fanoušky užijeme a uděláme za sezonou vítěznou tečku,“ vzkázal fanouškům.

Baroš nastoupil v neděli při svojí rozlučce až v závěru zápasu, to Hubník, dá se čekat, naskočí už od první minuty. „Z mého pohledu je určitě připravený na větší porci než Milan,“ potvrdil už v Ostravě slovenský kouč v plzeňských službách Adrian Guľa a přidal i vysvětlení: „Roman pokračuje v kariéře, neloučí se jako pan Baroš. Je fyzicky našlapaný, zdravý, to je perfektní.“

Přesto připouští, že před zápasem ještě celou situaci se zkušeným matadorem osobně probere.

„Zvolíme to tak, aby to sedělo s respektem a uznáním, které si od nás a fanoušků Plzně zaslouží, odvedl tady velmi kvalitní služby. Dostane takovou porci, aby tohle bylo v pořádku a abychom ten zápas zvládli vítězně,“ přál si trenér Viktorie vítěznou rozlučku se sezonou.

„Dotlačíme to určitě kvůli našim fanouškům,“ slíbil Adrian Guľa, i když si uvědomuje, že jeho tým má v nohou náročný program a vidina konce sezony se blíží.

„Pojedeme naplno, trošku to opět refreshneme. Máme mnoho důvodů, proč chceme a potřebujeme vyhrát,“ pokračoval plzeňský kouč a rozlučku dlouholetého kapitána označil za jeden z hlavních, i když ne jediný.

„Chceme do tabulky další vítězný zápas doma. Uděláme maximum, abychom závěrečný zápas sezony zvládli,“ doplnil Adrian Guľa.

Tak neváhejte a přijďte se rozloučit s kapitánem.

Potom už bude jezdit do Štruncových sadů jen jako soupeř v dresu Olomouce.