První zápas základní skupiny Ligy mistrů proti CSKA Moskva remizovali 2:2, ale po první půli vedli 2:0. Nejlepší výkon v probíhající sezoně stačil ve středu večer pouze na bod.

„Odvedli jsme super výkon, ale na druhou stranu cítím hořkost, protože jsme dostali v 95. minutě gól z penalty,“ mrzelo střelce obou gólů Viktorie Michaela Krmenčíka.

Plzeňský kanonýr se nejprve trefil ve 29. minutě pravou nohou a ve 41. minutě přidal druhou branku levačkou z voleje. Byl druhý Krmenčíkův gól jeho nejhezčí v kariéře? „Ty vogo, já ho ještě neviděl. Musím se na to podívat. Pak mi zavolejte, já vám to řeknu. Oba góly bych ale vyměnil za tři body,“ říkal Krmenčík.

Podle něj Rusy nakopl kontaktní gól ze 49. minuty. „O přestávce jsme si řekli, že musíme hrát jako první poločas. Inkasovali jsme ale brzo. Škoda, ale je to fotbal. Pak Dan Kolář měl šanci, kdybychom zvýšili na 3:1, tak to mohlo být jiné, ale to je kdyby. Dana jsem se na ten moment ptal a on mi řekl, že se balon kroutil a šajtlí ho trefil špatně,“ uvedl reprezentační útočník.

Napadlo dvougólového střelce Krmenčíka, že na přestupovém trhu stoupla jeho cena? „To mě nezajímá. Fakt ne,“ vypálil odpověď.

Střílet góly v Lize mistrů je z pohledu Krmenčíka speciální pocit. „Plný stadion… I když na domácí ligu chodí taky hodně lidí, ale Liga mistrů je něco speciálního. Je to jiné než střílet góly proti týmům ze spodku tabulky naší ligy,“ popsal.

Michael Krmenčík si pochvaloval návrat Daniela Koláře do viktoriánské jedenáctky. „S Danem se mi hraje super. Musím říct, že jeho zásluhou jsem se posunul tam, kam jsem se posunul,“ tvrdil Krmenčík.

Plzeňský snajpr byl vystřídán v 73. minutě Jakubem Řezníčkem. „Chytali mě křeče. Teď musím dobře zregenerovat, abych byl fit,“ plánoval Krmenčík.

Závěr zápasu prožíval na lavičce hodně emotivně. „Byl jsem nervózní a emoce se mnou mávaly,“ prozradil.

Na konečném výsledku 2:2 se snažil najít i pozitiva. „Zápas nám ukázal, že můžeme být úspěšní, když budeme hrát jako tým a držet při sobě,“ mínil Krmenčík.

Pětadvacetiletý fotbalista odmítl spekulovat, co zápas ukázal o postupových ambicích do Evropské ligy ze třetího místa skupiny. „Hráli jsme teprve první zápas,“ odpověděl.

Krmenčíka potěšilo nadšení fanoušků, že se do města vrací Liga mistrů. „Už dva dny před zápasem nás zastavovali a říkali, že nám fandí. Nařachanej stadion,a to, jak nás lidi hnali, bylo fantastický. Ještě když jsem slyšel znělku Ligy mistrů, tak to mě nabilo energií,“ svěřil se Michael Krmenčík.