„Bylo to i trochu se štěstím. Ale spadlo to tam,“ okomentoval svůj vyrovnávací gól ze 73. minuty 26letý Brazilec, jehož celé jméno je Carlos Eduardo Lopes Cruz.

V české lize působí už od roku 2020 a do Plzně přišel loni v létě z Pardubic, takže ho v Hradci Králové nezaskočilo ani sněžení.

Před utkáním s plzeňskou Viktorií poděkoval vedení fotbalového Hradce Králové kouči Miroslavu Koubkovi za služby, které pro východočeský klub odvedl.
Koubek kousal při návratu do Hradce další ztrátu o reprezentaci mluvit nechtěl

„Věděl jsem, že to v těchto měsících bude náročné, ale i na tyhle podmínky se musíme se spoluhráči přizpůsobit,“ pousmál se Cadu v rozhovoru pro stanici O2 TV.

Uznal i kvality sobotního soupeře. „Hradec velmi dobře bránil, hrál tvrdě, bojoval. My jsme si jen těžko vytvářeli šance,“ pokračoval Cadu, který vstoupil do zápasu na pozici levého obránce, ale po poločasovém střídání se přesunul na svoje tradičnější místo do zálohy.

„Ta změna přinesla kýžený efekt v podobě vyrovnávací branky. Ale v obou těch formacím umíme hrát lépe,“ uznal rodák z brazilského Salvadoru. Hráčem plzeňské Viktorie je rok a půl, ale od září hostoval v ostravském Baníku . Vrátil se až na letní přípravu a svými výkony si řekl o stabilní místo.