Tým trenéra Pavla Vrby vstoupil do zápasu suverénně. V jedenácté minutě svítil na ukazateli skóre stav 2:0 pro domácí, když oba góly vstřelil francouzský útočník Jean-David Beauguel.

Kotel za brankou gólmana hostů Fryštáka skandoval „Dejte jim bůra“. Beauguel mohl dát třetí gól a vše nasvědčovalo tomu, že se fanoušci Viktorie po dlouhé době dočkají vysoké výhry svého mužstva.

Pak se ale něco zadrhlo.

Hráči Viktorie jakoby podvědomě přepnuli do úsporného modu.

Ta tam byla aktivita a nadšení z úvodu utkání.

„Plzeň polevila a to nám dalo čas se nadechnout a uvědomit si, že už nemáme co ztratit. Zbytek poločasu byl vyrovnaný, uvědomili jsme si, že se v Plzni dá hrát, chodit do brejků, vyhrávat osobní souboje a vynutit si tak i dočasnou převahu,“ popsal změnu obrazu hry hostující kouč Martin Hašek. Jeho tým zahrával ještě do přestávky penaltu, kterou ale Jindřišek neproměnil.

Po přestávce ovládli hru Bohemians – dvěma góly srovnali skóre a další velké šance neproměnili díky skvělému brankáři Hruškovi a zákroku obránce Řezníka, který zabránil jistému gólu.

Štěstěna oblékla v neděli dres Viktorie Plzeň.

„Našich chyb bylo na můj vkus hodně. Naše rozehrávka byla komplikovaná, nebyli jsme si v ní jistí. Umožnili jsme soupeři šance, naštěstí pro nás je všechny neproměnil,“ uvedl trenér Plzně Pavel Vrba.

„Nemůže se stát, že když vedeme po poločase 2:0, dovolíme soupeři vyrovnat,“ zlobil se autor dvou gólů Jean-David Beauguel.

Spása přišla v závěru utkání. Po dlouhém pasu Brabce a vyhrané hlavičce Kovaříka napálil míč do sítě Chorý a zařídil výhru 3:2.

„Jsem rád, že jsme se po druhé inkasované brance dokázali zvednout a zápas dovedli do vítězného konce,“ prohlásil trenér Pavel Vrba.

Viktoria se díky tomu vzdálila třetí Spartě na osm bodů, náskok první Slavie stáhla na sedm bodů.

Body tak zůstaly nakonec v Plzni. Rozpaky ze hry Viktorie bohužel také.