Bezbranková remíza jím bezesporu je. „Soupeř si vytvořil v první půli dvě šance, ale my jsme také měli brankové příležitosti. Po přestávce jsme Karabach kromě jedné střely do ničeho jiného nepustili. Remíza je spravedlivá,“ zhodnotil Michal Bílek první vzájemné utkání.

Viktoriáni tak s FK Karabach remizovali i ve třetím utkání o Ligu mistrů. Před šesti lety se i díky tomu radovali z postupu do základní skupiny, jak to dopadne tentokrát.

Zase vás několikrát podržel gólman Staněk. Je to klíčový muž vaší sestavy?
Jindra (Staněk) je skvělý. Ukázal, že je pravděpodobně nejlepším gólmanem v českém fotbale. Věřím, že mu forma vydrží minimálně pro odvetu. Ale myslím, že jsme do defenzivy hráli dobře, remíza je spravedlivá.

4. předkolo Ligy mistrů Karabach - Viktoria Plzeň (červenomodří), 17. srpna 2022.
FOTO: Viktoriáni přežili ázerbájdžánské peklo Karabachu v play-off Ligy mistrů

Vycházeli jste ze zabezpečené obrany, měli jste z útočné síly Karabachu obavy?
Strach jsme neměli, ale respekt ano. Věděli jsme, že pokud otevřeme prostory, soupeři toto bude vyhovovat. Snažili jsme se poctivě bránit, což kluci perfektně splnili.

Do utkání naskočila i čerstvá posila stoper Jemelka, ale nastoupil netradičně na kraji obrany? Byl jste s ním spokojený?
Je to zkušený hráč, potvrdil svoje kvality. I když nastoupil na nezvyklém postu, předvedl skvělý výkon. Jsem s ním spokojený, stejně jako s ostatními hráči.

Co udělal tenhle výsledek směrem k odvetě s postupovými šancemi?
Přijeli jsme pro dobrý výsledek, což se nám podařilo, jsme spokojení. Ale vím, že náš čeká v odvetě minimálně srovnatelně těžký zápas.

Jan Sýkora při rozhovoru s novináři na letišti.
Krásné vzpomínky. Sýkora dal v Baku nejrychlejší gól Evropské ligy

Bude vám však chybět kapitán Hejda, který viděl v Baku třetí žlutou kartu?
Věřím, že máme natolik kvalitní kádr, že si s tím poradíme. Na svoji šanci čekají další zadáci.

Hrálo se v bouřlivé atmosféře…
Jsme rádi, že si můžeme zahrát takové zápasy před skvělou kulisou. Jakmile ale vstoupíte do utkání, tolik atmosféru nevnímáte. Věřím, že v Plzni bude ještě lepší, máme fantastické fanoušky. Rádi bychom jim dali postup. Podmínkou bude předvést výkon jako v Baku a vstřelit vítěznou branku.