Partii má navíc po domácí výhře slibně rozehranou.

To ještě více vybudilo jejich příznivce, kteří jsou na svůj klub náležitě pyšní.

Spousta se jich chystá i na západ Čech. Už při prvním utkání, které se hrálo minulý týden v Bruselu, se poptávali u fanoušků Viktorie po lístcích na odvetu.

„Oficiálně přes klub jich jde do prodeje jen pět stovek a zájem toto číslo mnohokrát převyšuje,“ vysvětloval Tim v červeno-bílém dresu Antverp. „Podle mých informací se do Plzně chystá patnáct set, možná dva tisíce fanoušků,“ vysvětloval nechápajícím viktoriánům.

Možná i proto bylo utkání s Antverpami bezpečnostními složkami vyhodnoceno jako rizikové. Fanoušci z Belgie budou mít přístup pouze do sektoru hostů (U12 a U13). Tyto vstupenky si mohou obstarat výhradně přes svůj klub.

Aby se zamezilo přeprodeji vstupenek, bude Viktoria od svých fanoušků vyžadovat, aby se při vstupu na stadion každý prokázal dokladem totožnosti, který může být vyžádán už při nákupu lístků.

„Věříme, že fanoušci toto naše opatření pochopí. Nejde o žádnou represi vůči viktoriánům, chceme pouze zajistit jejich maximální bezpečnost, což je pro nás naprostá priorita,“ uvedl na klubovém webu mluvčí Václav Hanzlík.

Snahou plzeňského klubu je také zamezit prodeji vstupenek na černém trhu.

V Plzni se dají vstupenky na zápas s Antverpami koupit naposledy dnes, pokladny v Doosan Areně budou otevřeny od 9 do 17 hodin. K mání jsou také na všech prodejních místech Plzeňské vstupenky. V den zápasu už je nebude možné koupit.

Odveta 3. předkola Evropské ligy začíná zítra od 20 hodin. Viktoriány posune dál pouze výhra o dva góly, při vítězství 1:0 se bude prodlužovat, ev. kopat penalty.

Zkrátka Plzeň čeká zítra další skvělá pohárová bitva a ani fanoušci Viktorie by neměli nechat svůj tým ve štychu. „Chceme hrát podzim v Evropě. Musíme se maximálně zkoncentrovat a porvat se o postup,“ prohlásil novic v plzeňském dresu Lukáš Kalvach.

Zažije s Plzní postupovou radost?

Dieumerci Mbokani

Bývalý konžský reprezentant má s Anderlechtem pět belgických titulů. Působil i v anglickém Norwichi, do Antverp přišel z Dynama Kyjev. Před devíti lety odmítl momentálně 33letý forvard nabídku z Liverpoolu a přestoupil do Monaka.

Lior Refaelov

Izraelský fotbalista roku za sezonu 2010/2011 začínal v Maccabi Haifa, ale po zisku této trofeje přišel do Belgie. Nejdřív hrál za Bruggy, odkud přestoupil do Antverp. Je mu také 33 let, hraje na postu podhrotového záložníka.

Ivo Rodrigues

Autor jediného gólu v prvním utkání je někdejším mládežnickým reprezentantem Portugalska. Do Antverp přišel před dvěma lety z Pacos Ferreira, působil i v rezervě Porta.

Sinan Bolat

Turecký brankář, který už se na mezinárodní scéně zapsal i jako střelec. V prosinci 2009 zajistil Standartu Lutych v zápase proti Alkmaaru postup do Evropské ligy, když si v páté minutě nastavení naběhl do šestnáctky soupeře na roh a perfektní hlavičkou nedal svému kolegovi v brance nizozemského celku šanci.

Jindřiška Zemanová (vlevo) ovládla na mistrovství Evropy Xterra v Prachaticích kategorii do 39 let.
Další triumf Zemanové. O krok blíž Havaji?