Byl garantem včerejší druhé lekce, která se věnovala angličtině. Tedy jazyku, který kromě své rodné francouzštiny fotbalista bravurně ovládá.

Přestože se narodil ve Štrasburku, na základní školu chodil v Marseille.

„Tam jsem doma, v Marseille, kde jsem vyrůstal,“ vyznal se Jean-David Beauguel při vzpomínkách na svoje školní léta.

Sluncem zalité dny na pobřeží Středozemního moře, vyplněné převážně fotbalem, ale také školní povinnosti. Takové bylo mládí vytáhlého útočníka Viktorie.

A vybaví si ještě dnes svůj první školní den?

„Jo, jasně, byl jsem takový stydlivka. Nevěděl jsem pořádně, kam mám jít, kam si ve třídě sednout ani s kým se bavit,“ usmál se Jean-David Beauguel.

Teď si tedy dobu ve školních lavicích oživil, i když byl garantem výuky angličtiny, jeho oblíbené předměty byly úplně jiné.

„Měl jsem rád historii, zeměpis a výtvarnou výchovu. Historii a zeměpis kvůli tomu, že jsem rád poslouchal učitele vyprávět nám o tom, co se stalo v minulosti, jak žijí lidé v jiných zemích, jaké jsou různé kultury a mentality v různých částech světa. To mě opravdu bavilo,“ vyprávěl francouzský fotbalista ve službách plzeňské Viktorie.

A co naopak ve škole nemusel?

„Matematiku, tam bylo příliš vzorců, čísel, počítání,“ přiznal. „A taky literaturu. Nebavilo mě číst knihy od autorů, kteří mě vlastně moc nezajímali. Ale čtu rád, ale jen to, co se mi líbí,“ doplnil Jean-David Beauguel.

Dnes po něm převezme štafetu kolega z plzeňského útoku Zdeněk Ondrášek, jenž provede děti vlastivědou.

No a zítra přijde na řadu matematika s Alešem Hruškou a v pátek na závěr trochu odlehčení. Výtvarná výchova s Alešem Čermákem.