„I to je ale velmi solidní bilance,“ pochválil Beauguela trenér Adrian Guľa po ligovém zápase s Brnem, v němž sice vytáhlý Francouz několik šancí zahodil, ale pak se štěstím proměnil penaltu.

„Možná jsem teď trochu zklamaný, protože jsem měl hodně šancí, tak na dva, na tři góly,“ uvědomoval si Jean-David Beauguel.

„Ale jsem rád, že jsem hrál od začátku,“doplnil v rozhovoru pro klubový web. Před penaltou chtěl i trenér, aby se k její exekuci postavil právě on.

„No jasně, že jsem si věřil. Okej, byla to šťastná penalta, ale gól je gól. I tak mě to potěšilo,“ usmál se.

„Už když rozhodčí zkoumal video, ptal jsem se Čermuse (Aleš Čermák), jestli bych mohl jít kopat, protože on už gól předtím dal,“ popisoval útočník, jenž v české lize střílel branky i za pražskou Duklu a Zlín.

Fotbalisté Tlumačova (na archivním snímku hráči ve žlutých dresech) porazili Chotíkov 3:1.
Tlumačov znovu uspěl a stoupá tabulkou. Horní Bříza si zastřílela

„Pro mě je důležité, že Bogy dobře pracuje, že je aktivní,“ pokračoval trenér Viktorie, kterého těší, že Beauguel nepřestal dávat góly ani po příchodu Zdeňka Ondráška z amerického Dallasu, který teď bude zřejmě první volbou na na hrot útoku.

Beauguel se však trefil i minule na hřišti Bohemians 1905 (4:1), kde přišel na hřiště jako střídající hráč na posledních dvacet minut, prosadil se i teď proti Brnu (4:1). V lize vyšel střelecky naprázdno jen při ostudné porážce v Liberci (1:4).

„Je to gólový hráč. Velmi dobře se vypořádává s konkurencí, proto dostává dál šanci,“ uzavřel Beauguelovo hodnocení trenér Guľa a připomněl, že je v kádru ještě i další dlouhán Tomáš Chorý.

Beauguel po vítězném zápase s Brnem (4:1) přiznal, že s každým vstřeleným gólem roste jeho sebevědomí.

„Abych pravdu řekl, je to tak. Když hraju, tak si chci sebevědomí udržet a prokázat, že si věřím,“ vykládal Beauguel. „Hlavně však chci pomáhat týmu, když dávám góly je to přínosné pro spoluhráče i pro mě,“ říkal.

Teď už stejně jako všichni viktoriáni upíná zraky ke čtvrtečnímu zápasu v Izraeli, v němž je čeká v play-off Evropské ligy Beer-Ševa.

„Pro naše sebevědomí bylo vítězství s Brnem důležité,“ prohlásil Beuaguel. V lize získali viktoriáni tři body a teď se mohou soustředit na pohárovou Evropu. „Víme, jak je pro klub důležité hrát poháry. Plzeň hrávala i Ligu mistrů, každý rok chceme být v pohárech. Uděláme pro to všechno,“ slíbil Beauguel.

„Chceme se vrátit s výhrou a postupem.“

Tomáš Buchta (vzadu v černém) hrál rok a čtvrt za Chotíkov v krajském přeboru. Na snímku v utkání proti Bolevci z jarní části sezony 2017. Dvacetiletý futsalista a fotbalista je odchovancem Viktorie Plzeň, z níž odešel do Doubravky. Následoval Chotíkov, B
FOTO: Futsalista Interobalu Tomáš Buchta hraje fotbal za Lhotu