Teď už je ale pětatřicetiletý slovenský útočník zpátkyv Plzni, kde se bude prát o místo v nabitém kádru Viktorie. V v přípravném utkání proti třetiligové Jiskře Ústí nad Orlicí opět oblékl plzeňský dres.

Jaké to je bojovat o jedno, možná dvě místa hrotového útočníka v konkurenci dalších čtyř forvardů?
To je úplně normální. V klubech, které bojují na více frontách, v domácí lize i v Evropské lize, to tak je. Plzeň je silné mužstvo, které potřebuje mít konkurenci na všech postech, to znamená i v útoku. Já neřeším, o kolik míst v útoku bojuji. Vrátil jsem se z hostování a všichni teď pracujeme na tom, aby klub byl úspěšný a plnil své cíle. A jestli jsem první, druhý, třetí nebo čtvrtý útočník, na to teď vůbec nemyslím.

Může být pro vás výhodou, že jste zkušenější než vaši konkurenti a podobnou situaci jste už mockrát zažil?
To ano, ale i moji konkurenti to už také zažili. Proto tady jsou a chtějí se o místo pobít a podílet se na tom, aby Plzeň byla dál úspěšná.

Jaké to pro vás bylo vracet se po půl roce v Trnavě do důvěrně známého prostředí?
Já se na to moc těšil. Mohu říci, že Plzeň je můj domov. Po letech působení v Plzni jsem si od ní dal na půl roku oddech. Teď jsem se vrátil plný sil s přáním dostat se na hřiště a pomoci Viktorii k dalším sportovním úspěchům.

Váš půlroční oddech od Plzně byl úspěšný, souhlasíte?
Myslím si, že to byl pro Trnavu i pro mě zajímavý půlrok. Budu na něj velmi rád vzpomínat.

David Limberský
Limberského výroky o Tvrdíkovi se bude zabývat disciplinárka

Vy jste si velmi brzy získal srdce trnavských fanoušků. Čím to podle vás bylo, že jste si diváky tak naklonil?
Dělal jsem svoji práci na hřišti, jak nejlépe jsem uměl, a lidé v Trnavě to ocenili. A za to jsem rád. Doufám, že na mě nezapomněli ani plzeňští diváci, a věřím, že se jim budu moci ukázat.

Po sezoně v Trnavě skončili hlavní sponzor, část vedení, trenér i několik opor. Nebyl to trochu hořký konec?
Nebyl. Poslední zápas v Evropské lize, kdy jsme porazili Fenerbahce 1:0, byl skvělýa já si to moc užil. Všichni lidé v Trnavě na to budou dlouho vzpomínat.

Přesto, nemrzí vás, jak to v Trnavě po sezoně dopadlo?
Já se díval hlavně na to, jak jsem se na úspěšném podzimu podílel já a tým. Budoucnost jsem neřešil, protože jsem ji nemohl ovlivnit. Kdybych mohl, tak bych na to samozřejmě myslel více.

Změnilo se v Plzni podle vás za těch půl roku něco?
Mně to připadá, jako kdybych si půl roku pospal, probudil se a vrátil se do toho samého.

Viktorii čeká v Evropské lize Dinamo Záhřeb, které měla Trnava na podzim ve skupině. Jaký je to soupeř?
Já jsem proti Dinamu Záhřeb nehrál, protože jsem byl v obou zápasech zraněný. Je to ale velmi nepříjemný soupeř, který dostává málo branek. V kádru má velmi zajímavé mladé hráče. Proti Záhřebu nás nečeká nic jednoduchého, ale na druhou stranu je Plzeň natolik silná, že má šanci se ve vyřazovací části Evropské ligy poprat o dobrý výsledek.

Ilustrační foto
Basketbalisté Lokomotivy nestačili na lídra z Jindřichova Hradce