Co říkáte tomu, že si zahrajete proti Realu?
Real si přáli hlavně fanoušci, tak ho mají (smích). Z mého pojedu to už tak úžasné není. Real vyhrál třikrát po sobě Ligu mistrů, podle mne je nejlepším klubem na světě. Je to mimořádný tým. S AS Řím už Viktorie zkušenosti má, hrála s ní ve skupině Evropské ligy. Pro hráče je to známé prostředí, pro mě nikoliv, protože jsem tehdy v Plzni nebyl. Já naopak dobře znám třetího soupeře ve skupině CSKA Moskva. V Rusku je to top tým, který pravidelně bojuje o titul. S CSKA máme z Ligy mistrů  příjemnou zkušenost a doufám, že nám to nevrátí a že se nám podaří opět uhrát třetí místo.

Přál jste si Lokomotiv Moskva, místo něj je ve skupině CSKA. Jste z toho pohledu spokojený?
Z působení v Rusku mně zbyly nějaké rubly, tak je budu moci alespoň utratit (smích). Ne, teď vážně. Lokomotiv jsem si přál proto, že podle mne by se s ním dali uhrát nějaké body a vydělat pro klub peníze. Los je těžký, pro nás to bude složité a rozumný fanoušek pochopí, o čem mluvím. Naším přáním je hrát na jaře Evropskou ligu a doufám, že uděláme tolik bodů, aby se nám to podařilo.

Mrzí vás, že v Realu už není Ronaldo?
Mně to vůbec nemrzí (smích). Samozřejmě všichni víme, co Ronaldo pro Real znamenal, je to mimořádný hráč, velká osobnost a tahoun mužstva. I bez Ronalda je však Real složen z top hráčů, takže fanoušci budou určitě spokojeni.

Jak je trenérovi, když už zná soupeře ve skupině?
Nejjednodušší úlohu budu mít u CSKA, mám spoustu materiálů ještě z Ruska. Co se týká Realu, je výhodou, že je často v televizi a všichni tak víme, co nás čeká. Co se týká AS Řím, je to rovněž velmi silný tým, ale ze špičkových evropských ligových soutěží si těžko vybíráte soupeře.

V Lize mistrů jste s Viktorií už potřetí. Jak vám vychází porovnání s losem při předchozích účastech v roce 2011 a 2013?
Pokaždé byly ve skupině dva top týmy, AC Milán a Barcelona nebo Manchester City a Bayern. se třetím mužstvem jsme pak hráli o postup do Evropské ligy ze třetího místa, ať to byl BATE Borisov nebo CSKA Moskva. Dvakrát mám to vyšlo, takže doufám, že nám to vyjde i do třetice. Podobné je to i tentokrát, kdy je máme ve skupině jedno mimořádné mužstvo a jeden tým na úrovni Atlétika Madrid či AC Milán. Když jsem viděl skupinu s Liverpoolem, tam bychom velkou šanci na třetí místo neměli.

Jak jste los prožíval. Byl jste v klidu?
Abych řekl pravdu, tak moc ne. Byly tam dvě skupiny, které jsem si nepřál. Na druhou stranu nemůžeme říci, že CSKA je špatné mužstvo, naopak, pravidelně hraje Ligu mistrů a já považuji ruskou ligu za velmi silnou.

Jaké složení skupiny jste tipoval?
Lokomotiv Moskva, Porto a Monako. To by asi byla skupina, kterou bych si přál. Chápu ale všechny kolem, že Real je top. Možná v Plzni zažijeme něco, co jsme ještě nezažili.

Pokaždé jste dostali do skupiny obhájce titulu, Barcelona Bayern, teď Real. Je možné, že vítěze přitahujete?
Asi ano, to je možné, vidíte. Je to zajímavé, že pokaždé dostaneme skupiny mužstvo, který Ligu mistrů vyhrálo.