„Myslím si, že se tahle silvestrovská akce opět povedla. Přálo nám počasí, přijeli kvalitní hráči, kteří nastupují nebo nastupovali v našich čtyřech nejvyšších soutěžích, a to se odrazilo i na kvalitě samotného zápasu. Nebylo to tempo, že si odběhnete od salátu. Všichni chtěli vyhrát a nabídli početné skupině diváků pohledné akce a góly, kterých nakonec padlo deset a rozhodnout musely poprvé v historii pokutové kopy," popisoval fotbalovou akci Martin Janda, člen nejen klatovského áčka, ale i modrého týmu silvestrovského klání.

3. ročník fotbalového utkání s názvem O silvestrovský pohárek Václava Kopřivy.Proti sobě se utkali i bratři. Jindřich Sojka (uprostřed v červeném dresu) se snaží odebrat míče svému bratrovi Alexandrovi, jenž hraje za druholigové Táborsko.Zdroj: Jindřich Schovanec

Na dobrovolném vstupném a dražbě dresu ligového fotbalisty Daniela Haise, který v Klatovech kdysi válel, ale teď hájí barvy Hradce Králové, se vybralo úctyhodných 35 158 korun. Celá částka poputuje na dětské oddělení Klatovské nemocnice. „Vybralo se přes 35 tisíc Kč, což při ceně dnešního zdravotnického vybavení není nějaká převratná částka, ale na to, že si jde parta kluků zahrát na plácek, to není špatný výkon. Doufáme, že peníze se budou hodit a někomu usnadní život. Velký dík patří všem, kdo si dorazili zahrát, všem divákům, kteří přispěli dobrovolným vstupným nebo jen svou přítomností, a taky Michalovi Lukešovi, který si každý rok láme hlavu s organizací," dodal Martin Janda.

Mimochodem: dres Daniela Haise získal v aukci Stanislav Vítovec, klatovská legenda a současný asistent trenéra Matěje Spěváčka v divizním áčku SK Klatovy 1898. Ten krásný dres s vlastnoručním podpisem Daniela Haise koupil za 10 tisíc korun, když na poslední chvíli přehodil nabídku Oldřicha Tichého.

Červení - Modří 5:5 (2:1 na penalty)

Červení (tým Marka Lukeše): Herman, Vacovský, Mészáros, J. Sojka, Mužík, Michal Lukeš, Krška, Vítovec, Panoš, Barborka, Potužník, Hais, Vaněk, Kortán, Novosád. Modří (tým Jindřicha Sojky st.): Rojík - Čadek, Žáček, Janda, Presl, Pavlík, Hoffmann, Toman, Holík, Ferko, A. Sojka, O. Mareš, Vyčichl, Cupl, Dulka.

Vánoční běh pod Černou věží v Klatovech, ilustrační snímek.
Vánoční běh pod Černou věží se vydařil, nejrychlejší byli Špiroch s Kolářovou