Partyzanu senzačně vyšel úvod utkání, za pět minut vedl 4:0. Po dvou přihrávkách Ondřeje Drašara skórovali Jiří Junek a Martin Štochl. Před nimi se trefili Jan Dvořák a David Malý. „Absolutně nám nevyšel začátek, za pět minut bylo po utkání. Zaspali jsme, zatímco Příbram hrála poslepu na jeden dotek, vlastně z každé střely nám na začátku dala gól,“ litoval plzeňský útočník František Belej.

Ještě do přestávky zvýšil David Sandr a dvě minuty po nástupu do druhé půle právě Drašnar. Až pak se ozvali hosté, čestný úspěch zaznamenal Josef Vitouš, jenže Partyzan přidal ještě dva zásahy z kopaček Sandra a Malého.

Hosté se sice snažili, jenže na rozjeté domácí neměli. „Ovšem smekám před klukama, i když jsme za pět minut prohrávali 0:4, utkání jsme nezabalili, bojovali jsme, jezdili po zadku, jenže Příbram byla jinde a pohlídala si to,“ uznal Belej.

Litičtí pozemkáři (na archivním snímku ve žlutém) si nadělili Pragovce říznou jedenáctku.
Litice nadělily Pragovce jedenáctku

Před dvěma lety patřil k příbramským objevům, teď si proti bývalým spoluhráčům prožil trpkou plzeňskou premiéru. „Neměl jsem žádný kontakt, že bych mohl nastoupit za Příbram, naopak přišel z Plzně přes Milana Vančáta, že o mě stojí a udělali mě k nim. Vyvrbilo se to tak, že jsem nastoupil poprvé v Příbrami,“ popsal hostující útočník.

Plzeň má před posledním utkáním základní části na páté pozici tříbodový náskok před Kolínem, místo play-off se už může soustředit na novou sezonu. „V Plzni mi představili koncept, jak to bude vypadat na podzim, zalíbil se mi a budu doufat, že to bude fungovat. Když budu stíhat, rád přijedu na každý zápas,“ doplnil Belej, se kterým za Západočechy nastoupil i nedávný příbramský kapitán Jakub Tošovský.

Minulý týden začala fotbalová Liga starých gard (ilustrační snímek)
Černice otočily zápas až ve druhé půli

Partyzan Příbram – Plzeň 8:1

Poločas: 5:0. Branky a nahrávky: 1. Dvořák (Junek), 2. Malý (Sandr), 3. Junek (Drašnar), 5. Štochl (Drašnar), 30. Sandr (Drašnar), 32. Drašnar (Sandr), 38. Sandr (Drašnar), 39. Malý (Junek) – 34. Vitouš (Šebek). Rozhodčí: M. Kubečka. ŽK: Sandr, Malý (oba Příbram).

Příbram: Jan Bohuslav – Ondřej Drašnar, Jan Dvořák, Jiří Junek, David Malý, David Sandr (C), Martin Štochl, Jiří Vlk.

Plzeň: Tomáš Bochníček – Jan Pinkava, Petr Kutný, František Belej, Jakub Tošovský, Josef Vitouš, Milan Kubeš, Jakub Vavrač, Tomáš Kosť, Jan Šebek.

Tabulka superligy malého fotbalu skupiny západTabulka superligy malého fotbalu skupiny západZdroj: Deník/Dominik Rejthar

Oblíbený soupeř. Miroslava Mrázová (na snímku uprostřed) ukázala, že se jí proti pražské Dukle daří. Stejně jako v minulé sezoně jí vstřelila hattrick.
Mrázová nasázela hattrick, pak ji smolné zranění vyřadilo z reprezentace