"Pan rozhodčí Liškutín nám neuznal penaltu s odůvodněním, že náš hráč s červenými rukávy (černá šestka) vběhl do pokutového území. Jak lze vidět na videu, vběhl tam protihráč číslo 12," uvedla za klub TJ Lesná Karolína Arndtová.

"Ještě musím zdůraznit, že než náš hráč odehrál balon, pan rozhodčí mu velmi důrazně sdělil, že má míč kopnout vedle," dodala Arndtová.

Po skončení zápasu šli zástupci Lesné rozhodčímu ukázat video s inkriminovaným okamžikem. "Pan rozhodčí nás odbyl se slovy, že ho video nezajímá," tvrdila Arndtová.

Podle ní se buď penalta měla opakovat, nebo měl rozhodčí branku uznat. "Ani jedno se nestalo," zlobí se zástupkyně fotbalového klubu TJ Lesná.

Na archivním snímku zápas Chodský Újezd (v modrém) - Konstantinovy Lázně.
OKRESNÍ PŘEBOR: Chodová Planá a Částkov jsou stále bez vítězství

Redaktor Deníku se pokoušel kontaktovat Antonína Liškutína. Rozhodčí přerušil vyzvánění mobilu, ale obratem volal zpět, když se redaktor představil, beze slov telefon položil. Na další zavolání Liškutín opět reagoval přerušením vyzvánění.

Rozhodčí Antonín Liškutín je v kraji známou postavou. V roce 2008 ho obvinil tehdy chrástecký fotbalista Václav Bezdička z braní úplatků v zápase krajského přeboru Horní Bříza – Chrást. Státní zástupce však tehdy konstatoval, že nic nenasvědčuje podezření ze spáchání trestného činu. Kauza se tak ani nedostala před soud.

Fotbalisté Holýšova (na archivním snímku hráči v modrých dresech) ztratili na domácím hřišti vedení 3:0 - s béčkem SK Petřín Plzeň nakonec remizovali.
OHLASY Z PŘEBORU: Baník nestačil na Černice, Holýšov promrhal třígólový náskok

Co se píše v pravidlech fotbalu v části pokutový kop?

Míč je ve hře, jestliže byl kopnut a zjevně se pohnul.

Jestliže dříve, než bude míč ve hře, spoluhráč brankáře poruší pravidlo:

- rozhodčí branku uzná, jestliže míč skončí v brance

- jestliže míč neskončí v brance, rozhodčí nechá pokutový kop opakovat

Jestliže dříve, než bude míč ve hře, poruší pravidlo hráči obou družstev,

bude se pokutový kop opakovat

Jestliže dříve, než bude míč ve hře, hráč provádějící pokutový kop nebo jeho spoluhráč poruší pravidlo:
pokutový kop se bude opakovat, jestliže míč skončí v brance rozhodčí přeruší hru a naváže ji nepřímým volným kopem, jestliže míč neskončí v brance

FORTUNA divize A, 13. kolo: FK Tachov (na snímku fotbalisté v modrých dresech) - Slavoj Český Krumlov 4:0 (3:0).
OHLASY Z DIVIZE: Tachov sestřelil Český Krumlov, Petřín pokračuje v krasojízdě