Páté Brno a šestý Liberec mají však zcela stejný počet bodů a trenér viktoriánek Daniel Prokop si je vědom, že jeho tým mohl mít po podzimu více bodů.

„Spokojen jsem tak napůl. Co mě nejvíce mrzí jsou zápasy, které jsme měli dobře rozehrané a nevyhráli jsme je. V Brně jsme i přes vedení 2:0 prohráli, v Pardubicích jsme i přes stejný náskok remizovali 3:3. Těžko se mi hodnotí i utkání na Dukle. Škoda pro nás byla i doma se Slováckem, kde jsme mohli v prvním poločase vést o dva góly, ale nakonec jsme jen kvůli neproměňování šancí prohráli,“ vysvětloval pro klubový web Viktorie Plzeň lodivod fotbalistek Viktorie.

Viktoria Plzeň B (na archivním snímku) zakončila sérii přípravných zápasů s Libercem.
Testovaní hráči nás zaujali, říká Parlásek

Větší radost mu naopak udělaly souboje s oběma pražskými kolosy. V předchozích sezonách nebyly výjimkou ani dvouciferné výsledky. Tentokrát však Plzeň podala ve všech čtyřech zápasech mnohem lepší výkon.Se Slavií Plzeň prohrála 0:2 a 0:3, se Spartou naopak 0:3 a 1:5.

„Přestože jsme prohráli, výsledky mě potěšily. Když se podíváme zpětně pár sezon dozadu, tak jsme letos odehráli daleko lepší utkání, čemuž odpovídají i výsledky. Mohlo to být samozřejmě lepší, ale sehráli jsme to důstojně,“ pokračoval plzeňský kormidelník.

Ten pracuje s mladým týmem, jemuž se však nevyhýbají nevyrovnané výkony.„V některých zápasech byla znát absence zkušenosti, jinak si ale myslím, že kádr je slušný. Hodně však chyběla například Jana Beštová, která by se měla na jaře vrátit,“ věří Daniel Prokop.Na jaře čekají viktoriánky dva zápasy v základní části. V nich se střetnou v domácím prostředí s Pardubicemi a následně zamíří na půdu silného Slovácka.

„Věříme, že se nám podaří ve zbývajících dvou zápasech základní části vybojovat horní čtyřku. To je náš plán a cíl, který chceme splnit.“ dodal odhodlaně kouč Plzně.

Zatímco v domácím prostředí si basketbalisté Plzně (v bílém) s Pelhřimovem poradili, na jeho půdě vysoko prohráli.
Basketbalisté Lokomotivy znovu prohráli a chystají se změny