Vstup do zápasu se Plzni povedl na jedničku, když Miroslava Mrázová poslala brzy svůj tým do vedení. Jinak se ale viktoriánky ve hře trápily a další gólovou příležitost siv prvním poločase už nevypracovaly. „Od prvních minut byla znát na holkách velká nervozita. Nevím, jestli jim svázala nohy důležitost zápasu, ale nedařilo se nám. Pardubice nás znají a navíc hrají soubojově, což nám příliš nevoní. Nás navíc k tomu trápily velké nepřesnosti a celkově jsme měli problémy s pomalým přechodem do útoku,“ vysvětloval trenér Plzně Daniel Prokop.

Ten nemohl být po změně stran spokojený, protože góly začaly padat na druhé straně hřiště. Obrovskou chybu v plzeňské obraně nejprve využila hostující Ninczová. Pětadvacet minut před koncem druhé půle kopaly Pardubice rohový kop a centr, který padal do vápna, se po nedorozumění plzeňské hráčky a gólmanky dostal následně do sítě. Viktoria tak byla rázem v těžké situaci. Zbraně ale nesložila a zabojovala, za což byla odměněna.

Zlín - Plzeň 1:2
Fotbalisté plzeňské Viktorie najeli ve Zlíně zpátky na mód vítězství 2:1

Vyrovnání zařídila Polcarová a do vedení Plzeň dostala Karina Pelikánová, nová akvizice z Anderlechtu. Slovenská hráčka si před vápnem zpracovala balon a parádní ránou strhla vedení na stranu Viktorie. Zisk tří bodů pak v závěru gólem na 4:2 pečetila reprezentantka Mrázová.

„Holky se nepoložily a chtěly vyhrát, za což byly nakonec odměněny. Stále tak máme boj o první čtyřku ve svých rukou. Čeká nás teď Slovácko, s nímž hrajeme vyrovnané zápasy. Záleží jen na nás,“ prohlásil kouč Daniel Prokop.

Plzeň – Pardubice 4:2

Poločas: 1:0. Branky Plzně: 8. a 88. Mrázová, 74. Polcarová, 82. Pelikánová. Sestava Plzně: M. Radová – A. Radová, Karasová, Pacandová, Polcarová, Pavlíčková, Horáčková (14. Tauberová), Mrázová, Šrámková, Markelová, Pelikánová (89. Kolorosová).

Fotogalerie z domácího zápasu s Pardubicemi (4:0), příští utkání s Teplicemi je vyprodané.