Na programu jsou v sobotu 29. dubna dva duely, od 9 hodin se utkají bolešinské Kobry s neznašovskými Sokolkami a o hodinku déle vyzvou chanovické Andělky nově vytvořený tým mochtínských Křečand a kláštereckých Devilek – Devils v Křeči. Na regulérnost soubojů bude dohlížet rozhodčí Ivan Petličarovský.

„Je nás na letní soutěž málo. Už vloni v létě jsme se před každým zápasem strachovaly, jestli se vůbec sejdeme a mnohdy jsme hrály s minimálním počtem hráček bez možnosti střídání. A když jsme zjistily, že Devils Klášter je na tom letos na léto s počtem hráček podobně, slovo dalo slovo a vznikl tak tým Devils v Křeči. Jsme rádi, že se situace takhle vyřešila a my můžeme letní soutěž hrát,“ vysvětlila fúzi brankářka PS Křeč Mochtín Pavlína Bučková s tím, že tým si hodlá zápasy užít a malou kopanou se hlavně bavit.

Česká divize žen, skupina C (13. kolo): SK Dynamo České Budějovice - SK Klatovy 1898 (na snímku fotbalistky v červených dresech) 15:3.
FOTO, VIDEO: Brutální prohra. Klatovské fotbalistky schytaly na jihu Čech debakl

Letošní letní Dívčí amatérská fotbalová liga se hraje dvoukolově systémem každý s každým, má prázdninovou pauzu a letní královny bude znát v sobotu 16. září, kdy je na programu poslední kolo. „Kol je celkem deset, a protože se soutěže účastní pět týmů, tedy lichý počet, v každém kole má jedno družstvo volno. Každý z pěti zúčastněných týmů tak odehraje celkem osm zápasů,“ upřesnil ředitel ligy Jaroslav Toninger a doplnil, že jeden zápas se hraje tradičně dvakrát 25 minut systémem 5+1 (pět hráček do pole a jedna brankářka).

Aktérky se v pořadatelství střídají, a tak se hraje na různých místech Klatovska a jižního Plzeňska. Letní prvenství budou obhajovat Andělky Chanovice, obrat o zlato je ale rozhodně bude chtít Kobra Stars Bolešiny, která loni brala stříbro. Vylepšit pozici z loňska, a to pěkný bronz, se budou snažit Topovky Řenče.

Promo Kanonýr Deníku

A Sokolky Neznašovy, které loni skončily těsně pod bednou, také budou chtít určitě výš. Předposlední, páté místo loni patřilo Devils Klášter a černý Petr zůstal PS Křeč Mochtín. Tyto dva celky ale na letošní léto spojily síly a tým Devils v Křeči rozhodně nebude chtít jen paběrkovat.

Program úvodních kol – 1. kolo – sobota 29. dubna 9.00: Kobra Stars Bolešiny – Sokolky Neznašovy, 10.00: Andělky Chanovice – Devils v Křeči (oba zápasy se hrají v Mochtíně), 2. kolo – 21. května 9.00: Andělky Chanovice – Topovky Řenče, 10.00: Devils Klášter – Sokolky Neznašovy (oba zápasy se hrají v Klášteře na jihu Plzeňska), 3. kolo – 27. května 9.00: Topovky Řenče – Sokolky Neznašovy, 10.00: Kobra Stars Bolešiny – Devils v Křeči (oba zápasy se hrají v Soběkurech na jihu Plzeňska), 4. kolo – 3. června 9.00: Kobra Stars Bolešiny – Andělky Chanovice, 10.00: Devils v Křeči – Topovky Řenče (oba zápasy se hrají v Chanovicích), 5. kolo – 10. června 9.00: Kobra Stars Bolešiny – Topovky Řenče, 10.00: Andělky Chanovice – Sokolky Neznašovy (oba zápasy se hrají v Soběkurech na jihu Plzeňska).

Přes 17 tisíc diváků sledovalo středeční šlágr 29. kola FORTUNA:LIGY mezi Spartou Praha a Viktorií Plzeň. Najdete se na fotkách?
FOTO: Byli jste na Letné? Šlágr Sparty s Plzní fanoušky lákal. Najdete se?