Západočeši měli navrch od prvních minut a brzy si vypracovali pohodlný náskok. Valaši sice zabrali a snížili ztrátu, pak však se naplno projevila přesné střelba hráčů Lokomotivy. Ti naplno rozjeli své střelecké umění ve třetí části, kdy povolili soupeři získat jen sedm bodů, po níž vedli 96:49.

„Vysoký náskok udrželi domácí až do konce, po němž slavili vítězství 124:77. Nastoupili jsme v okleštěné sestavě mezi Jardy Lejska a Martina Macha. K utkání jsme přistoupili oproti předchozímu zápasu zodpovědně. Od začátku jsme diktovali tempo hry a navíc jsme to doplnili výbornou střelbu s 80% úspěšností v první čtvrtině. Pak jsme začali víc otevírat obranu a Zlín dokázal snížit na rozdíl deseti bodů. Ve třetí části jsme ale dovolili soupeři vstřelit jen šest bodů a udělali jsme ze zápasu exhibiční událost," mohl být spokojený plzeňský kouč Erik Eisman, kterého trochu zklamala nižší divácká návštěva.

Hokejisté Škody Plzeň podlehli ve vyhroceném zápase Mountfieldu na jeho ledě 1:2. Na snímku se obránce Jan Piskáček (vlevo) postrkuje s Janem Eberlem z domácího celku.
Pátá porážka. Škodovka se pere s krizí, ale předkolo by ji minout nemělo

„Asi trochu hráli roli jarní prázdniny. Přesto nás ale ti, co přišli, hnali za vítězstvím. Výborně zahrála celá základní sestava a především Václav Honomichl a Karel Aušprunk. Teď už se ale chystáme na Opavu, kde nechceme dopustit podobný výpadek, jako jsme předvedli předtím v Olomouci," zůstává opatrný kormidelník Lokomotivy.

Plzeňané po vítězství nadále drží klíčovou druhou pozici v tabulce, která znamená postup do následného play off.

Lokomotiva Plzeň - Strabag Zlín 124:77
Čtvrtiny: 34:21, 30:21, 32:7, 28:28. Sestava a body Plzně: Jirák 11, David 18, Aušprunk 25, Honomichl 27, Zeman 8, Sůva 2, Winter 6, Vlášek 4, Winter 2, Baselides 6. Kojzar 4, Froněk 11.

Tabulka basketbalové I. ligy - nadstavbová částTabulka basketbalové I. ligy - nadstavbová částZdroj: Deník/Dominik Rejthar

Doubravka (ve žlutých dresech) remizovala v přípravném zápase s Březovou 4:4 (v pruhovaném). Na snímku má blíže k balonu březovský František Rusňák, za ním je v závěsu Lukáš Roubal, který vstřelil v utkání dvě branky.
FOTO: Osmibranková přestřelka vítěze nepřinesla