Parta okolo trenéra Jaroslava Urbánka se se ziskem deseti bodů ohřívá na desátém místě tabulky - s tříbodovou ztrátou na čtvrté béčko domažlické Jiskry. V nedělním zápase 7. kola potvrdila Zruč výbornou bilanci na domácím hřišti. V souboji nováčků přehrála plzeňský Bolevec 4:1.

„Zápas se nám celkem povedl. Zejména v prvním poločase jsme podali velmi dobrý výkon. Dali jsme krásné góly po rychlých kombinačních akcích a vytvořili si náskok o tři branky. Ve druhém poločase mě překvapil soupeř, který to nezabalil a bojoval. My jsme jejich nástup moc nezachytili, Bolevec vstřelil branku a ještě kousal. V závěru jsme ale díky Róthovi přidali čtvrtý gól a zvítězili,“ hodnotí duel s Bolevcem trenér Zruče Jaroslav Urbánek, který se rozpovídal také o přínosu útočníka Ference Rótha, letní akvizice, která během úvodních sedmi kol nastřílela sedm branek. A stačilo mu na to v porovnání s ostatními kanonýry pouhých 314 odehraných minut. „Ferenc zatím předvádí přesně to, co jsme od něj očekávali. Je to zkušený fotbalista, góly dávat umí, což zatím potvrzuje. Ještě bychom se ale měli naučit ho lépe využívat,“ říká vážně kouč Zruče.

Zatímco před vlastními fanoušky se Zruči daří, venku to taková sláva není. Ze tří duelů na hřištích soupeřů nováček krajského přeboru nevybojoval ani bod. Je však pravda, že Zruč venku hrála v Domažlicích i v Plzni na Petříně. „Všechno se zatím schází tak, že máme problémy se sejít k zápasům mimo svůj stadion. Z různých důvodů nám dosud vždy chybělo několik hráčů. Například v prvním venkovním klání v Lubech jsme měli v týmu svatbu. Kvůli tomu jsme tam jeli skoro s torzem hráčů. Hodně nás chybělo také v Domažlicích nebo na Petříně. I ta porážka na Petříně mrzí. Vzadu se mi zdál zranitelný a myslím, že kdybychom tam hráli v optimálním složení, potrápili bychom ho mnohem víc,“ mrzí trenéra Urbánka.

„I teď v Tlumačově bude spousta kluků kvůli vedlejším aktivitám mimo. To jsem ještě nezažil,“ smutní. „Jinak ale start sezony hodnotím pozitivně. Potřebujeme však ještě přidat na důrazu. Snažíme se hrát pohledně a kombinačně, ale někdy je to možná až příliš. Jsme až moc hodní,“ dodává na závěr zručský trenér Jaroslav Urbánek.

Těžkou šichtu mají za sebou ve vodách krajského přeboru fotbalisté vedoucího týmu tabulky - Rokycany. Družina temperamentního kouče Milana Dejmka uhrála dva body na hřišti nováčka z Nepomuku (vítězství 2:1 po penaltách). „Už před zápasem jsem cítil, že hráči nejsou ve své kůži. Přesto jsme si v první půli vytvořili dostatek šancí. Bohužel, proměnili jsme jen jednu. A to, jak se později ukázalo, bylo málo. Za mě jsme v Nepomuku rozhodně ztratili bod,“ uvádí zklamaný Milan Dejmek.

Ilustrační foto
Body juniorce vystřílel Kepl