Jan Kraus převzal tým z Plzeňska v zimě roku 2022, kdy byla Zruč v krajském přeboru předposlední. A bylo mu jasné, že ho na jaře čeká složitá záchranářská mise. „Bude to těžké,“ tušil tehdy Jan Kraus, který před koronavirovou pauzou vedl ve stejné soutěži Baník Stříbro, pak byl delší dobu nemocný, ale následně se vrátil zpátky na scénu. „Riskl jsem to,“ řekl na začátku svého posledního angažmá.  Ale jeho mise ve Zruči byla poměrně úspěšná. Sezonu 2021/2022 nakonec Zruč zakončila na dvanáctém místě, v minulém soutěžním ročníku byla dokonce sedmá se ztrátou pouhého jednoho bodu na čtvrtou Lhotu.

Fotbalisté TJ Keramika Chlumčany (na archivním snímku hráči v modrých dresech) porazili v 1. kole Poháru PKFS vejprnickou Slavii 6:2 po prodloužení.
Pohár PKFS: Chlumčany ukončily Vejprnice, gólman Slavie utrpěl zlomeninu žebra

Přestože aktuální ročník nejvyšší krajské soutěže odstartovali fotbalisté Zruče cennou remízou 1:1 na půdě rezervního výběru plzeňského Petřína, a ve třetím kole měli na svém kontě už čtyři body, pak nastal útlum. Od té doby totiž ´modří´ odehráli sedm zápasů, v nichž získali jediný bod za bezbrankovou remízou s posledním nováčkem z plzeňské Košutky. A klesli na předposlední místo.

O víkendu hrají zručští borci s Černicemi a potřebují body jako sůl. Do zápasu už ovšem nastoupí bez osmapadesátiletého kouče na lavičce. Kdo jej nahradí natrvalo, se zatím neví. Mimochodem: Jan Kraus je druhým koučem z přeboru, který v průběhu této sezony ukončil svoje působení u mužstva. Před dvěma týdny se loučil s Košutkou i Josef Šavlík, jehož nahradil Filip Řežábek.

Krajský přebor, 10. kolo: SK Petřín Plzeň B (na snímku fotbalisté v červených dresech) - SK Rapid Plzeň 1:0 (0:0).
OHLASY Z PŘEBORU: Šlágr rozhodla jediná branka, těsně zvítězila i druhá Slavia