Útočník Tomáš Arzberger tento pocit zažil před čtyřmi lety v juniorské Lize mistrů. A bylo to na stadionku, jenž je teď jeho druhým domovem. V záloze třetiligového nováčka jsou i další dva exligoví borci, David Štípek s Matějem Končalem, kteří se v sezoně 2012/2013 podepsali pod druhý mistrovský titul plzeňské Viktorie.

Kapitán Pavel Horváth s mistrovskou trofejí slaví premiérový titul.
To památné odpoledne, kdy jsme Baník zlomili...

To v konkurenčních Domažlicích si střihne ještě další rok legendární David Limberský a všichni na Chodsku doufají, že už se dá zdravotně do kupy i záložník Egon Vůch, problémový chlapík, ale excelentní fotbalista.

Legenda plzeňské kopané David Limberský.Legenda plzeňské kopané David Limberský.Zdroj: Antonín Vydra.

Nejen třetí liga, ale i další nižší soutěže nabízí zajímavá jména. Na Petříně hraje dvaadvacetiletý Michal Provod, mladší bratr slávisty a reprezentanta Lukáše. O pár kilometrů dále, a sice na Doubravce, zase válí 43letý veterán David Novák, který byl od roku 1992 do roku 2003 součástí FC Viktoria Plzeň, v jejímž dresu si v první lize připsal hned 44 startů (společně s druhou ligou nastoupil do 52 zápasů) a coby obránce vstřelil jednu, respektive dvě branky.

Z archivu: Fotbalisté TJ Zruč (modří).
Trenér Zruče Jan Kraus chce dovést tým k poklidné záchraně přeboru

Zajímavým jménem je rovněž o devatenáct let mladší Novákův spoluhráč ze SENCA Dušan Künstner, velmi úspěšný futsalista plzeňského Interobalu. Registračku v dnes již ex-divizním Mýtě má také další futsalista Lukáš Rešetár – i ten kdysi působil v nejúspěšnějším tuzemském klubu poslední dekády.

Přeštický útočník Tomáš Arzberger.Přeštický útočník Tomáš Arzberger.Zdroj: Jan Škrle

Pokud zabrousíme ještě níž, věřte, že například dres Železné Rudy (okresní přebor Klatovska) obléká bývalý ligový fotbalista a hrdý viktorián Martin Knakal, spoluhráčem mu je ještě třiačtyřicetiletý maďarský útočník Ferenc Róth, rovněž ligou ostřílený borec, který v dobách své největší slávy hájil barvy Slovácka, Bohemians Praha, ale i Plzně.

Fotbalisté TJ Sokol Lhota (na archivním snímku hráči ve žlutém).
Kdo v přípravě vyhrává, špatně trénuje, usmívá se trenér Lhoty Petr Nykles