Svěřenci trenéra Josefa Viktory ochutnali jednou pocit vítězství (nad Bolevcem 3:0) a jednou remizovali (s Meclovem 2:2), přičemž si v zápase připsali bod navíc po vydařeném penaltovém rozstřelu.

Bilance Nepomuku?

Pět bodů a skóre 12:20.

Fotbalové soutěže na podzim, stejně jako na jaře, zásadním způsobem ovlivnila koronavirová epidemie. „Popravdě, vůbec nevím, jestli dokážu těch pár odehraných kol zhodnotit,“ povzdychl si trenér Nepomuku.

„Ani do jednoho zápasu jsem nemohl postavit nejsilnější sestavu, v každém nám chyběli dva až tři hráči ze základní sestavy, většinou kvůli koronaviru. Když vám v den utkání dva hráči řeknou, že jsou v karanténě, další nemohou nastoupit například kvůli pracovním povinnostem, následně vám chybí i na tréninku a vy nemůžete mužstvo ani pořádně připravit, tak to se potom fotbal dělá špatně,“ zdůrazňuje Josef Viktora.

„V létě jsme byli všichni natěšení, že se po jarní pauze konečně začne zase hrát, ale po osmi kolech byl znovu konec. Když mám být upřímný, ztrácel jsem do fotbalu chuť, byl jsem z něj často i otrávený,“ přiznává zkušený kouč, který se následně přece jen vrací k osmi odehraným podzimním duelům svého týmu.

„Asi nejvíce spokojený jsem byl ve zmíněných dvou zápasech, ve kterých jsme bodovali. V Plzni proti Bolevci a pak doma s Meclovem, který je silný, a bodového zisku s ním si cením,“ chválí své mužstvo.

Panorkros na Valše nabídl závodníkům zajímavou trať.
FOTO: Na Valše se konal Panorkros, každý běžel za své

Spokojen naopak není s domácí porážkou 3:4 v zápase proti Holýšovu. „Vedli jsme už 3:0 a nakonec jsme nezískali ani bod. Tenhle zápas jsme měli zvládnout,“ lituje zbytečné ztráty bodů.

Nepomučtí fotbalisté trénovali v minulém roce ještě v prosinci, poté všem amatérským sportovcům v Česku vystavila stopku zhoršená epidemické situace.

„Kluci dostávají ode mne pokyny k udržení kondice. Nezbývá než věřit, že zadané úkoly běžecké přípravy plní, nic jiného mně ani nezbývá,“ říká trenér Nepomuku, který má obavy z toho, že se všichni jeho svěřenci k fotbalu nevrátí, až se situace alespoň trochu vrátí do normálu.

„Ti kluci jsou bez fotbalu už bezmála rok. Vzhledem k nejistotě, která nejen ve sportu nyní vládne, bych se ani nedivil, kdyby se zejména někteří starší hráči k fotbalu už nevrátili. Zjistili totiž, že bez něj se dá žít,“ konstatuje lodivod celku z jihu Plzeňska, jenž příliš nevěří, že se fotbalové soutěže v kraji na jaře ještě rozběhnou.

„Když se podíváte reálně na současnou situaci, nic jiného si ani nemůžete myslet. Když to bude naopak, rádi se na hřiště vrátíme. Ale když ne, nic tak strašného se neděje. Pokud se podíváte kolem sebe, teď jsou ve hře mnohem důležitější a vážnější věci než fotbal nebo sport,“ je si vědom Josef Viktora.