„Soupeř k nám sice přijel v oslabené sestavě, ale to nic nemění na tom, že naše vítězství bylo zcela zasloužené,“ tvrdí trenér SK Slavia Vejprnice Jiří Šámal.

Jeho tým se pomalu zvedá, bodoval již v pátém utkání v řadě. „My jsme celkově v sezoně nebodovali jen třikrát. Jenže jsme hned pět remízových zápasů prohráli v penaltách. Kdybychom měli o tři čtyři body více, byl by pohled na tabulku z našeho pohledu o poznání radostnější,“ říká kouč Vejprnic, jenž sám pořádně neví, proč jeho družina penaltový rozstřel pravidelně nezvládá. „Nevím, možná nad tím kluci moc přemýšlí. Přitom penalty každý týden trénujeme,“ podotkl Jiří Šámal.

Vejprnice vybojovaly v odehraných deseti kolech přeboru jedenáct bodů. Mají jednu z nejlepších obran v celé soutěži, ale střílejí málo branek. V průměru jeden gól na zápas je toho patřičným důkazem. „To ano, ale naše výkony mají opravdu vzestupnou tendenci. Pokud zhodnotím odehranou třetinu soutěže, tak herně to až tak špatné není. Ale výsledkově to není ideální,“ přiznává Šámal. „Máme velmi mladý kádr a chce to trpělivost. Zaplať pánbůh, že ji zatím má i naše vedení,“ pokračuje kouč.

V příštím kole čeká jeho svěřence velmi těžký souboj. Vejprnice totiž hrají na půdě ofenzivně laděného Stříbra. „Karty jsou rozdány jasně. Baník má velmi kvalitní mužstvo a v utkání bude favoritem. Ale my tam pojedeme s tím, že nemáme co ztratit. Každý zápas přece začíná za stavu 0:0. Uvidíme, jak to dopadne, rozhodne se na hřišti,“ dodává Šámal.