Středeční utkání v Plzni na hřišti Slovanu skončilo výhrou tachovského soka 1:0, kterou zařídil ten nejpovolanější – kanonýr Lukáš Hudec. „Jsme strašně rádi, že jsme to zvládli,“ soukal ze sebe malinkou chvíli po skončení napínavého duelu v rozhovoru pro Deník šťastný trenér Tachova Jaroslav Pták.

FK Tachov vs. TJ Sokol Kralovice, archivní snímek.
Tachov zdolal bojující Kralovice, vyhrál krajský pohár a slaví double

Vítězství Tachova mohlo být daleko vyšší, ale nepřítelem číslo jedna byl kralovický gólman Jaroslav Bodurka, který připomínal chobotnici. „Podal neskutečný výkon. Bez nadsázky měl reprezentační formu,“ žasl Jaroslav Pták a poukázal na několik zcela výjimečných zákroků Bodurky z říše snů.

Finále Poháru PKFS: Kralovice - Tachov 0:1.Finále Poháru PKFS: Kralovice - Tachov 0:1.Zdroj: Kateřina Borovcová

Podobně se pro server fotbalunas.cz vyjadřoval i kralovický fotbalista Jakub Kulhánek. „Rozhodně bych chtěl obrovsky vyzdvihnout našeho brankáře Jaroslava Bodurku, který chytil nemožné. Jasná šance soupeře se rázem stávala lahůdkou pro Jardu. V Tachově má náš gólman jistě přezdívku Čáryfuk,“ usmál se. Kulhánek zároveň přiznal, že Tachov zaslouženě zvítězil.

„Tachov celý zápas dominoval a dělal nespočet nájezdů do naší obrany. Po obdrženém gólu jsme hru trochu otevřeli a snažili se o nějakou šanci, ale bohužel,“ posteskl si. „I když jsme prohráli, děkuji celému týmu za odmakaný zápas a teď se musíme soustředit na naši soutěž, kde chceme vybojovat všechny možné body a zajistit si tak baráž o postup do krajského přeboru,“ prozradil čtyřiadvacetiletý fotbalista cíl týmu pro poslední tři zápasy letošní sezony krajské I. A třídy.

FK Okula Nýrsko (modrobílí), archivní snímek.
Dohrávka? Sedmá jarní remíza. Z naší strany to byla bída, uznal uzdravený Bastl