„Lidem se utkání muselo líbit. Myslím si, že se oba týmy snažily hrát fotbal po zemi a kombinovat. Troufnu si říct, že jsme měli herně navrch, hlavně po změně stran, ale Tachov mě svým herním projevem dost zaujal a ujistil jsem se, že letos v kraji budou bojovat o postup do divize. Co se týče nás, my jsme podali klasický výkon. Víme, co všechno musíme do začátku soutěže zlepšit a jsme ochotni na tom všem pracovat,“ řekl Deníku záložník Benfiky, jak se rezervě Domažlic přezdívá, Antonín Vlček.

Letní příprava: FK Tachov - TJ Jiskra Domažlice B (modří) 2:3.
Naše kluky musím pochválit, říkal trenér Tachova po těsné porážce s Jiskrou

Zatímco Chodové o jednu branku v Tachově zvítězili, fotbalisté Zruče padli, a to na hřišti Kralovic těsně 0:1. „Z kádru áčka jsem měl k dispozici pouze tři hráče, ale měl jsem tak alespoň možnost vidět v akci mladé kluky, kteří by mohli do sezony tým doplnit. I když jsme neproměnili penaltu a nakonec prohráli, jsem spokojený. Mužstvo se snažilo hrát fotbal, mladíci se nebáli, takže zápas pro mě splnil to, co měl,“ komentoval utkání kouč Zruče Jan Kraus.

Trenér fotbalistů divizního FC Rokycany Milan Dejmek.
Rokycany zdolaly Dobříš. Dejmka mrzí hluché pasáže a ještě vyhlíží posily

Druhé vítězství v řadě zaznamenali v přípravě fotbalisté Nepomuku, kteří po skalpu Protivína porazili v sobotu Blatnou rovněž 2:0. „Bylo opravdu velké horko, takže to nemělo příliš velký náboj. Musel jsem postavit hodně improvizovanou sestavu, protože nám chybělo dost hráčů. Větší prostor dostali tak další kluci, kteří obvykle tolik nehrají. Byla tak možnost je vidět v zápase. Vypracovali jsme si pět šancí, soupeř asi dvě, zaslouženě jsme vyhráli,“ hodnotil duel na jihu Čech trenér Nepomuku Josef Viktora.

Víkendový fotbal

Letní příprava: ROBSTAV Přeštice – Baník Sokolov 3:2, Viktoria Plzeň U19 – Mariánské Lázně 1:3, Tachov – Jiskra Domažlice B 2:3, Rokycany – MFK Dobříš 4:2, Doubravka – Březová 4:3, Blatná – Nepomuk 0:2, Kralovice – Zruč 1:0, Klatovy – Viktoria Plzeň U19 0:4, Mochtín – Přeštice B 0:11, Horní Bříza – Hvězda Cheb 0:2, Koloveč – Horšovský Týn 2:6, Sušice – Horažďovice 6:1, Jiskra Domažlice – Bohemians Praha B 3:0, Katovice – Viktoria Plzeň B 1:2, Rapid Plzeň - Rokycany B 6:4. 3. ročník Memoriálu Václava Lecjakse v Dobřanech: Dobřany – Černice 6:2. 41. ročník Memoriálu Josefa Šerlovského v Postřekově – semifinále: Tlumačov – Petřín Plzeň 1:2 na penalty, Postřekov – Domažlice U19 5:1, zápas o 3. místo: Domažlice U19 – Tlumačov 2:3, finále: Postřekov – Petřín Plzeň 2:6.

V únoru porazili v rámci zimní přípravy fotbalisté Přeštic (žlutí) Sokolov 3:0 a svého soka ze sousedního kraje dokázali udolali i v sobotu, kdy zvítězili 3:2.
Vlažný úvod, pak obrat. Byli jsme lepší, tvrdil kouč Přeštic po skalpu Sokolova
Letní příprava: TJ Jiskra Domažlice - Bohemians Praha B 3:0.
Klokani na Střelnici doskákali. Jiskra poprvé vyzkoušela stopera z Klatov
Klatovští fotbalisté prohráli se starším dorostem Viktorie Plzeň 0:4. Nepodařené utkání hodnotil zkušený fotbalista Martin Janda (na archivním snímku).
Tvrdá lekce. Klatovy dostaly čtyřku. Podali jsme ospalý výkon, bědoval Janda