Fotbalisté Baníku Stříbro porazili v sobotním duelu 27. kola krajského přeboru Bolevec 6:3 a v tabulce se posunuli již na šesté místo.

Stříbro – Bolevec 6:3

Výhra nad plzeňským Bolevcem byla již desátým vítězstvím Baníku v jarní části krajského přeboru.

Poločas: 4:2. Branky: 16. a 17. Demjan, 10. Pavlas, 24. Tůma, 55. Bůžek, 63. Hřebík – 17. Zítek, 43. Pelnář, 52. J. Kašpar. Rozhodčí: Lego. ŽK: 4:3. ČK: 77. Lanfranchi – 77. Hibler. Diváci: 70.

Stříbro: Dolejš (80. Hruška) – Hřebík, Demjan, Lanfranchi, Tůma (66. Florus), Vyšín, Vejvoda, Šmídl (46. Bůžek), Pavlas, Dyk, Bronec. Trenér: Jakub Eliáš.

Bolevec: Körner – Plenář, Humpál, Zítek, Šnaider, Thomayer (80. Běl), T. Lešek (73. Greif), Šanoba, Vozian (58. Bublík), J. Kašpar, Hibler. Trenér: Michal Bublík.

Petřín – Lhota 2:1

„Začali jsme dobře a vytvořili si spoustu brankových příležitostí. V koncovce jsme ale nebyli produktivní a soupeř vycítil šanci. Vyhráli jsme, ale nakonec jsme se o výsledek strachovali až do konce,“ uvedl k zápasu trenér Petřína Radek Vodrážka.

Poločas: 1:0. Branky: 41. Provod, 54. Brudna – 47. Bezdička. Rozhodčí: Bína. ŽK: 4:1. Diváci: 56.

Petřín: Suchý – Vohrna (37. Provod), Šimáně (71. Klich), Lisý, Šulc (89. Štefl), V. Světlík, Bednář, Brudna (80. A. Kohout), Fiala, Bendl, Nademlejnský (69. Zoubek). Trenér: Radek Vodrážka.

Lhota: Böhm – Záhrobský (75. Sulek), P. Suda, V. Suda, Horník, D. Křížek (86. Kračmer), Litaev (71. Flachs), Langer, Bezdička (59. Šindelka), Šroubek, P. Kalabza. Trenér: Josef Humeník.

Horní Bříza – Rapid 6:2

„Před zápasem jsme měli trochu obavy. Jednak ze síly soupeře, který týden zpátky porazil Zruč, a pak také kvůli tomu, jak si poradíme s absencí klíčových hráčů Netáhla s Rousem. Utkání jsme ale zvládli. Rapid měl možná územní převahu, ale my dávali góly. Chtěl bych vyzdvihnout výkony Kračka a Lavičky, oba odehráli výborný zápas, šla přes ně většina akcí. Jsme spokojení. Musíme ale pokračoval dále, protože pořád nemáme jistotu záchrany,“ zhodnotil další vysokou výhru kouč vítězů Martin Löffelman.

Poločas: 2:0. Branky: 7., 20. a 59. Chocholatý, 51. Kouřil, 75. Frank, 87. Kožíšek – 70. Keckstein, 80. Buček. Rozhodčí: Duspiva. ŽK: 1:3. Diváci: 50.

Horní Bříza: Schimmer – Šimice, Sedlecký (61. Kožíšek), Lavička, Paukner, Kouřil, Janka, Chocholatý (70. Lomoz), Frank, Kraček, J. Mašek. Trenér: Martin Löffelman.

Rapid: Beke (46. Liška) – J. Šindelář, Keckstein, Hajšman (79. Špicl), Klekner, Čupalka (70. Tauš), Harmady, Matějka, Gesl (46. Do Thanh Tung), Buček, Filipčík (46. Tarhaj). Trenér: Pavel Šimsa.

Chotíkov – Nýrsko 1:4

„Nebylo to tak jednoduché utkání, jak napovídá výsledek. Chotíkov hrál dobře, dostal se do vedení. My ale do konce poločasu vyrovnali. Pak jsme přežili dvě šance domácích a z brejku udeřili na 2:1. Soupeř poté otevřel obranu, což nám vyhovovalo. Nakonec jsme vysoko zvítězili,“ pochvaloval si trenér Nýrska Karel Kalivoda.

Poločas: 1:1. Branky: 16. D. Míka – 19. Výtisk, 60. Lucák, 76. T. György z penalty, 80. I. Varga. Rozhodčí: Pena. ŽK: 3:1. Diváci: 68.

Chotíkov: Krásl – D. Míka, Pechler, Kučera, M. Míka, Buchta (28. Martin Prais, 58. Vacek), Michal Prais, Rozboud, Vodička (86. Čech), Bachroň (77. Hauer), Týml. Trenér: Petr Kučera.

Nýrsko: Moravec - Výtisk (87. Valenta), Kopřiva, T. György, K. Kalivoda ml., I. György (82. Bastl), Čanecký, Brož, Lucák, Pavlík, I. Varga (85. Rubáš). Trenér: Karel Kalivoda st.

Vejprnice – Mýto 2:2

„S výkonem jsem byl spokojený, dostali jsme se do rychlého vedení 2:0. Několik dalších příležitostí jsme však neproměnili a soupeř nás za to ještě do poločasu potrestal. Ztratili jsme dva body. Když nedáme stoprocentní šance, nemůžeme pomýšlet na lepší výsledek, “ komentoval duel zklamaný trenér Vejprnic Jiří Šámal.

PK: 7:8. Poločas: 2:2. Branky: 13. a 16. Kolář – 33. Štych, 43. Konopásek. Rozhodčí: Petrželka. ŽK: 5:3. Diváci: 80.

Vejprnice: Vavrík – Heindl, Rauch (38. Šural), Kolář (46. Hájek), A. Heller, Bárta, Křen, Krejčí, Svoboda (70. M. Šmídl), Puhlovský, Paul. Trenér: Jiří Šámal.

Mýto: Vild – T. Zajíček, Abrt, M. Světlík, Rieger (88. Pfeifer), Slavík, Havel, Štych, Holý, P. Zajíček (59. Jiří Hereit), Konopásek (85. Lupáč). Trenér: Vladimír Lešetický.

Zruč – Nepomuk 2:3

„Možná trošku překvapivé, ale naprosto zasloužené vítězství. V první půli byl soupeř sice lepším týmem na hřišti, ale ve druhém poločase jsme už dominovali,“ liboval si hrající kouč Nepomuku Josef Viktora.

Poločas: 1:0. Branky: 35. A. Král z penalty, 75. O. Mašek – 70. a 86. Knapp, 74. M. Kašpar. Rozhodčí: Havránek. ŽK: 2:2. Diváci: 100.

Zruč: Zach – O. Mašek, Korous, D. Král, Lang, A. Král, M. Fryček, Polák (78. Hucl), Tobrman, F. Korelus, Pavel. Trenér: Jaroslav Urbánek.

Nepomuk: Jan Rojík – Ticháček, Voráček, Šafanda, R. Rous (56. Březák), Kozák (87. Marek Baran), M. Kašpar (90. Viktora), Vosyka (66. Váňa), Michal Baran, J. Kalabza, Knapp. Trenér: Josef Viktora.

Jiskra B – Tlumačov 2:0

„S výsledkem jsem spokojený, s výkonem už tolik ne. Představoval jsem si od nás lepší hru, ale po předchozích zápasech, které se nám nepodařily, jsou tři body skvělé,“ řekl trenér béčka Domažlic Martin Steinbrücker.

Poločas: 2:0. Branky: 7. Šmejkal, 39. Waldmann. Rozhodčí: Jakš. ŽK: 4:7. ČK: 80. Malík (Tlumačov). Diváci: 120.

Jiskra B: Bratanič – D. Lešek (64. Kubr), Pavlíček, Javorský, Hojda, Vojtko (78. Vavřička), J. Korelus, Teršl (67. O. Černý), T. Korelus, Šmejkal, Waldmann (73. Šťastný). Trenér: Martin Steinbrücker.

Tlumačov: Pejsar (46. Hruška)– Leitl, Tesař, Wolf (74. T. Čadek), Pfeifer (82. Brichcín), Hamor (84. Svoboda), Copák, R. Šindelář, Minařík, Malík, Žák (46. Touš). Trenér: Pavel Čadek.

Luby – Rokycany 1:1

Hosté z Rokycan poprvé na jaře ztratili body. A to v zápase, ve kterém by to fotbalová veřejnost očekávala nejméně. Náskok na druhý Petřín je tak už jen tři body.

PK: 4:5. Poločas: 1:0. Branky: 29. Koželuh – 78. Vileta. Rozhodčí: Šimek. ŽK: 2:1. Diváci: 110.

Luby: Hromada – Votava (86. Havlovic), Křížek, Voráč (89. Sysel), Koželuh, Vejskal, Hora (28. Janda, 78. Červený), Kvítek, Cole, J. Holý, Čížek. Trenér: Radek Pikhart.

Rokycany: Špiroch – Papáček, Jan Hereit, Sadílek (69. Kužma), Veselý, Procházka, P. Aubrecht, Ženíšek, Vaščák, Ineman 46. Kroc), Vileta. Trenér: Milan Dejmek.