Pro celek z jihu Plzeňska to byla teprve první zápasová prověrka. V první půli ještě držel Nepomuk krok, do pauzy šla obě mužstva za stavu 2:1 pro domácí tým, který využil k odehrání utkání blízké hřiště na SENCU. Následně ale už dominoval Rapid, který přidal postupně čtyři branky a vysoko tak zvítězil.

„Jsem rád, že jsme utkání zvládli. V pátek jsme měli ples, kterého se zúčastnila většina týmu, o to je to vítězství cennější. V úvodu měl Nepomuk navrch. Postupně jsme ale hru srovnali a ve druhé půli jsme už pak dominovali," těšilo lodivoda Rapidu Zbyňka Jiskru.

Stoper Viktorie Plzeň Robin Hranáč
ON-LINE: Na dotazy čtenářů odpovídal obránce Viktorie Plzeň Robin Hranáč

„Šli jsme přímo z přípravy, ale to není výmluva. Utkali jsme se každopádně s těžkým soupeřem. I tak jsme se dostali do vedení, ale pak to domácí otočili. Škoda že jsme v závěru neproměnili náš únik, mohlo být pak srovnáno. Následně jsme prostřídali a šli do hry mladí kluci, aby si vyzkoušeli zápas proti takovému soupeři. Pak už to bylo pro nás těžké. Každopádně kde jinde než v přípravě je vyzkoušet," vysvětloval nepomucký trenér Josef Viktora.

Následující víkend má Nepomuk volno, když na poslední chvíli přišel o svého soupeře. „Žákava utkání zrušila a už se nám nepovedl najít jiný tým. Následně nás pak čeká taková ta nepomucká klasika, Blatná, Sušice a Strakonice," prozradil lodivod celku z jihu Plzeňska.

Rapid má na programu další zápas v neděli, kdy se utká se Sušicí.

Rapid - Nepomuk 6:1
Branky: 2x Holík, Václavík, Harmady, Řehoř, Ledvina - Sládek.

Ibrahima Ndiape Sow má v FK Robstav, který o víkendu přejel Březovou, nového parťáka. Zatím na zkoušce.
Za Robstav hrál mladý Senegalec. Co o něm řekl trenér Purkart?