„S body a celkovým umístěním po podzimu určitě panuje spokojenost, ale radost máme především z toho, jak se nám podařilo zapojit mladé hráče do áčka. Je na nich vidět chuť trénovat, hrát a zlepšovat se. To nás opravdu moc těší,“ pochvaloval si dvaatřicetiletý trenér áčka fotbalové Okuly.

Jednadvacetiletý fotbalista Luboš Král
Vstřelený gól mi udělal velkou radost, svěřil se Král po premiéře v dresu Klatov

V lednu budou jeho svěřenci nabírat především fyzičku a sílu. „Budeme trénovat třikrát týdně. Hlavní náplní lednových tréninkových jednotek budou výběhy, ale i tělocvična, kde budeme nabírat sílu a dynamiku. Máme tam také několik tréninků na umělce v Klatovech," prozradil kouč modrobílých. „První blok přípravy pak zakončíme již tradičním soustředěním v Kašperských Horách, kam jedeme na konci ledna," poznamenal. Od února se plán přípravy nýrských fotbalistů poněkud změní. „Už se budeme více věnovat herním věcem. Na programu máme i pět přípravných zápasů," konstatoval mladý kormidelník.

Ten první sehraje Okula 3. února na Petříně, následují zápasy proti Horažďovicím, jihočeskému Protivínu, rezervnímu týmu Jiskry Domažlice a plzeňskému Rapidu. Souboj se třetím týmem krajského přeboru bude zároveň generálkou na soutěžní jaro. Kádr přes zimu zůstal pohromadě, posilovat v Nýrsku nebudou. „My spíš čekáme na to, že se nám uzdraví marodi. Zejména kapitán Honza Čanecký, což je pro nás klíčový hráč. Jinak chceme dávat šanci našim mladým hráčům a pracovat na jejich rozvoji," doplnil trenér Výtisk.

Fotbalisté SK Klatovy 1898 (na archivním snímku hráči v červených dresech) podlehli na úvod zimní přípravy třetiligovému FK Robstav 1:4.
Klatovy na úvod přípravy podlehly Robstavu, jediný gól vstřelil mladík ze Sušice