„Bylo znát, že jsme dlouho nehráli. Souhra nebyla taková, jakou bychom si představovali,“ řekl přeštický kouč.

Přesto jeho družina na poměrně snadné vítězství zadělala už v úvodním dějství, ve kterém diviznímu rivalovi vstřelila dvě branky.

„Myslím si, že jsme ještě mohli přidat nějaký gól, protože šance jsme měli. I tak jsme poločas vyhráli 2:0 a ve druhé půli skóre ještě navýšili. Jak už jsem trošku nastínil, určitě to mohlo být lepší a hra nebyla až tak dobrá, ale na to, že jsme hráli po tak dlouhé době, jsem spokojený,“ pochvaloval si Purkart.

Radost jednapadesátiletému kouči udělaly posily.

Tři z nich na Doubravce nastoupily v první půli. Matěj Končal s parťákem Vohrnou se dokonce prosadili také střelecky.

Zatímco příchod zkušeného Končala, který si v minulosti zahrál v dresu Plzně, Jablonce, Příbrami i Mladé Boleslavi tuzemskou nejvyšší soutěž a naposledy působil v německé Bezirkslize v barvách SV Poppenreuth, oznámil klub už ve druhé polovině února, přesun kanonýra Marka Vohrny z plzeňského Petřína je poměrně čerstvou záležitostí.

„O Marka jsme měli zájem už vloni, ale to nakonec nevyšlo. Zkusili jsme to ale i tentokrát, Marek měl zájem a Petřín nám vyšel vstříc,“ kvitoval přeštický lodivod, jehož tým čekají v rámci krajského turnaje, který se hraje na památku útočníka Matěje Strejčka, ještě čtyři zápasy.

„Samozřejmě jsme moc rádi, že turnaj můžeme hrát. Tím, že na turnaji hrají týmy ze stejné soutěže a Domažlice, je to pro nás jakési měřítko kvality, ale soutěžní zápasy o mistrovské body nám to nenahradí,“ ví Purkart.

Jiskra nadělovala, vyhrál i Petřín

Úspěšnou premiéru v rámci memoriálu prožili také fotbalisté TJ Jiskra Domažlice. Třetiligový mančaft vedený koučem Pavlem Vaiglem deklasoval na domácí Střelnici divizní Klatovy 12:0.

Přitom na čepovanou dvanáctku to po 45 minutách moc nevypadalo. Úvodní dějství totiž skončilo pouze dvougólovým rozdílem. „Ale i tak si myslím, že jsme měli dát v první půli více branek. Šance na to byly,“ měl jasno Vaigl, kouč Jiskry.

Po přestávce však jeho srdce pořádně zaplesalo. Deset gólů za poločas se nedává každý den. Ani v přípravě.

„Dokud Klatovy mohly, bojovaly a dost nám zápas komplikovaly. Ale po pauze jim odešly síly a my nastříleli deset branek, “ liboval si.

Další utkání mezi Petřínem a Slavojem Mýto skončilo divokou výhrou plzeňského týmu 5:3. Dvě branky vstřelil Zdeněk Šimáně i hostující Růžička.

Úvodní výsledky:
Petřín Plzeň - Slavoj Mýto 5:3
(Šimáně 2, Trojovský, Zoubek, Provod - Růžička 2, Frisoni), SK SENCO Doubravka - ROBSTAV Přeštice 0:3 (Vohrna, Končal, Böhm), Jiskra Domažlice - SK Klatovy 1898 12:0 (Černý 5, Jahn 2, Dvořák 2, Mužík 2, Mlynařík).

Další program - pátek 17.30: Petřín Plzeň – Jiskra Domažlice, 18.00: Slavoj Mýto – SK SENCO Doubravka, sobota 10.15: ROBSTAV Přeštice – SK Klatovy 1898.

Poznámka: fotogalerie ze zápasu Petřín vs. Mýto je archivní z loňského ročníku Memoriálu Matěje Strejčka.