Na umělé trávě porazili Nepomuk (4:3), který v posledních osmi zápasech získal 23 bodů z 24 možných. I tahle šňůra byla v sobotu přetržena Na Prokopávce.

„Působili jsme jako parta uličníků, zaslouženě nás někdo klepl přes prsty,“ lamentoval nepomucký trenér Josef Viktora. Přitom po hodině hry vedl jeho tým po dvou slepených gólech koučova syna Antonína 3:1.

„Ale i tak jsme měli špatný přístup. Asi už jsme moc narostli,“ pokračoval Viktora. Ani slůvko o tom, že mu tentokrát v sestavě chyběl nejlepší střelec celé soutěže, jedenáctigólový Tomáš Knapp.

„Nejsem trenér, který by se vymlouval, že mu někdo chybí. Chyba byla jinde, i když Tomáš je gólový hráč," doplnil kouč Nepomuku.

Bolevečtí vycítili šanci a jejich nejzkušenější hráči se ukázali jako správní lídři. Nejprve kapitán Michal Pelnář svojí druhou brankou snižoval. Pak se dvakrát trefil i hrající kouč a duše boleveckého oddílu Michal Bublík. „Ukázal zkušenost, vždycky si našel správné místo,“ pochválil nepomucký trenér téměř vrstevníka.

7. kolo krajského přeboru: SSC Bolevec (bílí) - SK Horní Bříza (zelení) 2:5.Bolevecký fotbalista Michal Pelnář.Zdroj: Deník/Martin Mangl

„Bolevec vyhrál zaslouženě, šel víc za vítězstvím,“ doplnil Josef Viktora.
Bolevec se díky tříbodovému vítězství odpoutal z poslední příčky, kam se sesunul Staňkov, oba mají shodně devět bodů. A už teď je jasné, že je čeká krutý boj o záchranu. „Myslím, že týmy ze spodku tabulky budou víc sbírat body,“ prorokoval trenér Bolevce.

Krajský přebor je podle něho letos hodně vyrovnaný. „Každý může porazit každého. Snad s výjimkou prvního béčka Domažlic, které je malinko odskočené,“ říkal Michal Bublík. „S tím naprosto souhlasím,“ pokýval hlavou i nepomucký kouč.

TJ Zruč (modří) - FK Nepomuk (růžové dresy) 0:3.Nepomuk (hráč v růžovém) padl na Bolevci.Zdroj: Deník/Veronika Zimová

I proto je šťastný, že jeho tým posbíral už teď 24 bodů. „Sázíme hodně na mladé, takhle je můžu víc vytěžovat. Na jařře se na ně hodlám naložit ještě víc,“ poodkryl Viktora svoje plány. Také Bolevec staví vedle ostřílených borců hodně mladíků, proti Nepomuku hráli tři z ročníku 2004.

„A rozhodně nezklamali,“ pochvaloval si Bublík, že i na na ně může mít obrat v zápase kladný dopad. „Už jsme to po sérii porážek potřebovali,“ oddechl si trenér Bolevce, který je optimistou. „V zimě bude umělka výhodou, potrénujeme a uděláme všechno pro to, abychom krajský přebor zachránili,“ slíbil Bublík.