„Vyšel nám vstup do zápasu, tím jsme si hodně pomohli. Pak jsme hráli ve větším klidu a to se nakonec projevilo i na konečné podobě výsledku,“ pochvaloval si kouč chodského výběru.

Hrdinou zápasu se stal třígólový, teprve sedmnáctiletý mladík Jan Kulhavý, který přišel z pražské Slavie. Jak hodnotíte jeho výkon?

Honza hrál výborně, je to velmi šikovný fotbalista. Celkově za nás odehrál tři zápasy a trefil se čtyřikrát. Velká posila, velký talent.

V čem je jeho největší síla?

Určitě rychlost, dravost, útočné situace jeden na jednoho. Pokud ještě trochu zesílí v osobních soubojích, může to dotáhnout daleko.

Jak se vlastně objevil v Domažlicích?

Přestoupil k nám ze Slavie. Trénuje s áčkem, ale ještě za něj nehrál. V posledních zápasech vypomáhá nám.

První sezonu v Domažlicích působíte v roli hrajícího kouče. Jak to zvládáte? Přece jen, ze hřiště a lavičky vidíte určité situace trochu jinak…

V rámci možností to zvládám. Na lavičce mi vypomáhá asistent Roman Pekhart. Ale jinak máte pravdu, ze hřiště a ze střídačky je ta hra trošku jiná. Má to své výhody i nevýhody.

Co považujete za výhodu?

Třeba to, že jsem blíž hráčům. Komunikace s nimi je pro mě snadnější.

V příštím kole vás čeká derby s Meclovem. Jaké utkání očekáváte?

Soupeři se zatím příliš nedaří, ale směrem dopředu má velkou kvalitu. Když se podíváte na jejich soupisku, papírově ji má možná nejsilnější v kraji. Role favoritů se určitě nezříkáme, ale víme, že nás v Třebnicích, kde Meclov hraje své domácí zápasy, nečeká nic jednoduchého. Je to derby, soupeř se bude chtít vytáhnout, ale to my také. Chceme vyhrát.