Ve III. třídě okresu Plzeň-sever se stoprocentní bilancí mohou pyšnit fotbalisté Heřmanovy Hutě, kteří zvládli všech osm zápasů a s přehledem vévodí celé soutěži. Navíc s velmi pozitivním skóre 44:13. Skvěle úspěšně ve II. třídě přeboru Domažlicka kráčeli podzimem fotbalisté Spartaku – první chodská Klenčí, kteří cestu za mírnou slávou měli přeci jen o poznání těžší. Museli totiž odehrát o pět zápasů více.

Výsledek je však stejný, všechny zápasy totiž vyhráli v normální hrací době. Žádné nervy při loterii v podobě penalt, nýbrž přesvědčivá vítězství.
A tak není divu, že v Klenčí panuje spokojenost. Alespoň co se týče výsledků a celkového umístění.

„Musím říct, že si nepamatuji situaci, že by polovinu sezony nějaký tým neztratil ani bod. A to už mám toho ve fotbale spoustu za sebou. Pokud budu brát v potaz jenom výsledky, tak jsem samozřejmě spokojený. A vzhledem k tomu, že máme tým složený z hráčů, kteří do Klenčí dojíždějí z Plzně, ale i z Prahy, je to zároveň trošku překvapující. Kluci se snaží chodit na tréninky, ale většinou se sejdeme pořádně až na zápas,“ řekl Deníku trenér lídra domažlického okresního přeboru Miroslav Pajma. „Je ale fakt, že tento podzim se nám skutečně vydařil. Tím, že kluci vážně chodili, co to šlo, to bylo znát také na hřišti,“ pokračuje Pajma.

I přes stoprocentní bodový zisk ale kouč Klenčí vidí spoustu prostoru pro zlepšení. „Samozřejmě, že bych si to představoval ještě trochu jinak. Týká se to různých věcí, od tréninků až po samotné funkcionaření. Navíc dnešní doba pro sport není úplně jednoduchá. Kluci už většinou nepracují jen osm hodin denně, spíš dvanáct. Museli jsme dokonce zrušit i béčko, protože bychom to už neutáhli. Je to ale pochopitelné, všichni musíme zabezpečit sebe i rodinu. Peníze jsou zkrátka potřeba,“ dodává na závěr trenér Pajma.

A kdo v Plzeňském kraji naopak na podzim nezískal ani bod? Osvračín B (IV. třída, okr. Domažlice) a Jiskra Zhoř (IV. třída – okr. Tachov).