Třaskavá a vyhecovaná bitva. To byl nedělní souboj 4. kola krajského přeboru mezi fotbalisty Mýta a blízkým rivalem z Rokycan, který po nerozhodném výsledku 2:2 dospěl do penaltového rozstřelu. V něm se nakonec radovali domácí fotbalisté a připsali si do tabulky soutěže z okresního derby dva cenné body.

Atraktivnímu duelu přihlížela na krajský přebor opravdu nadstandardní divácká návštěva. V oficiálním zápise je uvedeno, že se na tuhý nedělní boj dvou ambiciózních celků přišlo podívat přes čtyři stovky fanoušků.Ostatně o tom hovoří i rokycanský kormidelník Milan Dejmek, který zároveň nelítostnou bitvu také zpětně hodnotí.

„Derby, skvělá divácká kulisa, navíc velmi těžký soupeř. I tak si myslím, že jsme měli Mýto porazit, protože jsme měli celou řadu brankových příležitostí. Na druhou stranu je třeba říci, že i domácí si vypracovali dost šancí. Trošku mě mrzí přísné vyloučení Papáčka, i vzhledem k němu nakonec tento bod ze hřiště soupeře možná bereme. Z Mýta se podle mého názoru body jen tak vozit nebudou,“ říká rokycanský trenér Milan Dejmek, jehož nadupaný tým remizoval podruhé v řadě.

„Předchozí zápas s Tlumačovem jsme měli jasně vyhrát, tam jsme byli lepším týmem, ale své příležitosti jsme nedokázali proměnit. Koncovka nás trápí a trápila i teď v Mýtě. Navíc jsme dostali v neděli dva laciné góly. Z toho jeden ze standardky, zase. To se nám nesmí stávat, na tom musíme znovu zapracovat,“ ví trenér Rokycan.

Na své si o víkendu přišli také fanoušci fotbalové divize. V ní se na domácím trávníku na Rozvoji představil výběr Klatov, který zdolal nováčka z Jindřichova Hradce 2:0 a posunul se na třetí místo tabulky. „Utkání jsme rozhodně zvládli lépe než to poslední domácí s pražskou Admirou, které jsme prohráli 0:1. Na můj vkus jsme ale soupeře nechávali až zbytečně dlouho doufat v nějaký bodový zisk. Zejména v prvním poločase jsme si vytvořili dostatek šancí, abychom utkání definitivně rozhodli. Hráče ale musím pochválit, znovu tam bylo vidět obrovské nasazení a bojovnost. Jindřichův Hradec v prvním dějství jen bránil a až za stavu 2:0, kdy musel otevřít hru, začal vystrkovat růžky. Ve druhém poločase už nám byl více než vyrovnaným soupeřem,“ ohlíží se za další tříbodovou splněnou misí klatovský trenér Michal Čadek.

Na otázku, jak hodnotí průběžné třetí místo v divizní tabulce, odpověděl spíše skromně. „Vstup do soutěže se nám sice povedl, ale kdo se trošku pozorněji podívá na tabulku, tak zjistí, že jsme se zatím utkali s těmi horšími týmy. Nemá teď tedy moc smysl jásat, náročnější duely teprve přijdou,“ uvědomuje si Čadek, který se už v myšlenkách připravuje na další duel na půdě Berouna.

„Beroun je sice nováček soutěže, ale u nich to bude nesmírně těžký zápas. Oni měli celkem těžký los, hráli v Praze nebo doma s Doubravkou. Dokázali také porazit Přeštice. Rozhodně tam chceme bodovat. Do těch těžších zápasů chceme vstupovat s vizitkou, že se s námi musí v soutěži počítat,“ dodává na závěr s nutnou dávkou pokory klatovský trenér.

Přes deštivé počasí se letošní Plzeňské 50 MTB zúčastnilo více než 1500 bikerů.
V Plzni vyhrál Stošek, Kulhavý závod nedokončil