V neděli se Černice představily podruhé v sezoně doma. A znovu zvítězily, navíc opět s čistým kontem. V souboji dvou těžkých vah zdolaly Horní Břízu 1:0. „Utkání bylo poměrně vyrovnané, i když o ten jeden gól jsme si asi zasloužili vyhrát, protože jsme si vytvořili o něco více nebezpečnějších šancí. Ještě předtím jsme tam měli tyč i břevno,“ ohlížel se za zápasem kouč černického týmu Petr Kural, jehož mužstvo urputnou bitvu s kvalitním protivníkem rozhodlo až v závěru. „Zápas hodně poznamenala červená karta hostujícího hráče. Od té doby si totiž soupeř nevytvářel šance ani tlak,“ tvrdil.

Černice - Horní BřízaZdroj: Deník / Veronika Zimová

Kromě vítězství ho potěšil i výkon brankáře Bouzka, který mu však za stavu 0:0 lehce zabrnkal na nervy, když vyrazil za míčem až k rohovému praporku a v souboji s protihráčem ho málem ztratil. „Trošku jsem se lekl, ale Venca to nakonec zvládl. Je to kvalitní gólman, na krajský přebor špičkový a kromě chytání má také velmi dobrou hru nohama,“ vysvětloval Petr Kural.

Utkání s Horní Břízou, která bude i letos jistě bojovat o umístění v elitní pětce, rozhodl po chybě hostujícího beka Jan Peterka. Útočník Černic se tak prosadil ve třetím ze čtyř duelů dosavadní sezony. „Honza je prakticky můj odchovanec, už jako malého kluka jsem ho trénoval. Je rychlý, má tah na branku, proto jsem ho do Černic přivedl. Zatím mu to pálí a já věřím, že v tom bude pokračovat i nadále,“ dodal spokojený trenér Černic.