Vzhledem k tomu, že Košutka přišla během jara o své hřiště, které zryla a zcela zhuntovala divoká prasata, budou Plzeňané hrát své domácí zápasy i nadále v Ledcích. „Chtěl bych poděkovat Ledcům, kde nám vycházejí vstříc a snaží se nám to u nich co nejvíce zpříjemnit. I oni mají velkou zásluhu na tom, že jsme postoupili do krajského přeboru," připomněl trenér Košutky Josef Šavlík.

Brankář David Edelman při zápase se Zručí.
Nejvíce pro mě hlasoval táta, culí se mladý brankář plzeňského Petřína

Poznamenal, že v Ledcích se jeho týmu nebývale daří a rád by na to navázal i o víkendu, kdy ve svém azylu hostí Holýšov. „V minuůlé sezoně na jaře jsme v Ledcích ani jednou neprohráli, takže bych si hrozně přál, abychom sérii prodloužili i proti Holýšovu,“ doufá trenér Plzeňanů. Sám si ale uvědomuje, že jeho tým nečeká nic jednoduchého, byť Holýšovští úvodní utkání sezony v Horní Bříze prohráli (i přesto, že po poločase vedli 2:0 a hráli proti deseti).

„Na jejich prvním zápase jsem se byl podívat a musím smeknout před Horní Břízou, jak v oslabení odehrála druhý poločas,“ ocenil Šavlík ex-divizní mančaft. A Holýšov? „Mají velmi mladý, ale perspektivní tým. Může se zdát, že je první porážka v Bříze položí, ale já si myslím pravý opak. Soupeř k nám přijede nažhavený a plný odhodlání tuto porážku odčinit,“ myslí si Šavlík. „Ale porvat se o dobrý výsledek budeme chtít i my, to mohu našim fanouškům slíbit."

Fotbalisté divizního SK Petřín Plzeň (na archivním snímku hráči v červených dresech) porazili v poháru favorizovaný FK Robstav.
Senzace v MOL Cupu! Divizní Petřín vyřadil favorizovaný Robstav, rozhodl Demeter

Odčinit úvodní ztrátu proti Zruči (1:1) bude chtít v krajském přeboru i rezerva plzeňského Petřína, kterou v sobotu čeká náročný zápas na půdě nováčkovskou euforií nabitého Kaznějova. „Čeká nás asi dost podobný zápas jako byl ten poslední proti Zruči. Zaslechl jsem, že vyhrát v Kaznějově není vůbec žádná sranda, ale věřím, že my to zvládneme,“ říká plzeňský brankář David Edelman, který v prvním kole zápasu se Zručí v závěru zneškodnil hostům pokutový kop a byl čtenáři Deníku zvolený nejlepším hráčem 1. kola přeboru.

FORTUNA ČFL, skupina A – sobota 10.15: Písek – FK Robstav, 15.00: Jiskra Domažlice – Vltavín, neděle 10.15: Bohemians 1905 B – Viktoria Plzeň B (hř. Uhříněves). FORTUNA divize A – sobota 10.30: Komárov – Petřín Plzeň, Rokycany – Jiskra Domažlice B, 17.00: SENCO Doubravka – Český Krumlov, Klatovy – Viktoria Mariánské Lázně, Tachov – Jindřichův Hradec.

Krajský přebor – sobota 14.00: Bohemia Kaznějov – Petřín Plzeň B, Košutka Plzeň – Holýšov (hř. Ledce), 17.00: Baník Stříbro – Sokol Radnice, 18.00: Zruč – Rapid Plzeň, Slavia Vejprnice – Horní Bříza, Slavoj Mýto – Chotíkov, Sokol Černice – Okula Nýrsko, neděle 18.00: Sokol Lhota – Nepomuk.

I. A třída – sobota 10.00: Bolevec – Keramika Chlumčany, 14.00: START Tlumačov – Sokol Malesice, Slovan Plzeň – Dynamo Horšovský Týn, 18.00: Žákava – Dobřany, neděle 16.00: Staňkov – Křimice, 17.00: START Luby – Slavoj Koloveč, Sušice – Tlučná, 18.00: Smíchov Plzeň – Kralovice.

MOL Cup, 1. kolo: SK Klatovy 1898 - FC SILON Táborsko 1:6.
FOTO, VIDEO: Klatovští fotbalisté v poháru podlehli druholigovému Táborsku